Behemoth w Szczecinku - plac koncertowy zostanie ogrodzony i zasłonięty

  • KW
  • 2017-02-08 15:00:39
Behemoth w Szczecinku - plac koncertowy zostanie ogrodzony i zasłonięty
  • Foto: www.muzotakt.pl

To już pewne. Kontrowersyjny zespół metalowy wystąpi w Szczecinku podczas tegorocznej edycji Materiafestu. 2 września na placu koncertowym przy ulicy Kołobrzeskiej zespół kierowany przez Adama „Nergala” Darskiego zaprezentuje się publiczności, mimo sprzeciwu części mieszkańców Szczecinka.

Jest to zapewne znakomita wiadomość dla fanów ciężkiego brzmienia. Jeden z najpopularniejszych polskich zespołów metalowych, który zdobywa uznanie również poza granicami kraju, wystąpi podczas szóstej edycji Materiafest. Potwierdzam, że zespół Behemoth wystąpi na festiwalu Materiafest, który odbędzie się w Szczecinku 2 września. W tej chwili jesteśmy na etapie dogrywania kolejnych zespołów. Może będzie to jeszcze Closterkeller, Frontside no i na pewno Materia - mówi Łukasz Koczan, wicedyrektor SAPiKu i zaznacza, że ma to być duży festiwal, którego rozpoczęcie przewiduje się na wczesne godziny popołudniowe. Chcemy przy okazji tego wydarzenia stworzyć pole namiotowe, aby osoby, które przyjadą z całej Polski i nie tylko miały gdzie przenocować. Na pewno koncert będzie biletowany - dodaje nasz rozmówca.

Pomysł na zorganizowanie koncertu zespołu Behemoth pojawił się w sierpniu ubiegłego roku. Wtedy też pojawiły się głosy grupy mieszkańców, którzy z przyczyn ideologicznych protestowali przeciwko występowi grupy. Bardzo poważnie podchodzimy do protestów, chcemy słuchać mieszkańców. Podpisów pod protestem było około 250, dlatego w taki sposób zapewnimy obsługę całej imprezy, że będzie ona odizolowana od reszty. Teren na placu koncertowym będzie ogrodzony i zasłonięty - dodaje Ł. Koczan.

Występ tak znanego zespołu zapewne przyciągnie do Szczecinka fanów muzyki metalowej z całej Polski. Na to liczą organizatorzy, którzy mają również nadzieję, że występ pochodzącej z Gdańska grupy w znacznym stopniu wypromuje festiwal, którego pomysłodawcami w 2012 roku byli członkowie zespołu Materia.

Komentarze (8)

Rzetelny 2017-02-08 18:03

*Ten moment kiedy SAPIK chce się promować zespołem "Behemoth", a strzela sobie w kolano* Bezcenne... Decyzja jak najbardziej słuszna jeśli założymy, że cała impreza odbędzie się bez żadnych patologicznych zachowań (np. podarcie Biblii) Ja rozumiem, że można kogoś/czegoś nie lubić ale chyba jakiś szacunek trzeba mieć prawda? No chyba, że należy się tylko fanom "Behemotha" albo "#katolikom"... :)

gość 2017-02-08 21:39

I co. G**no nasz kler w Śmiecinku swym marnym protestem osiągnął. Protest z ambonki w kościele. Tylko na tyle stać nasze lokalne duchowieństw. A po kazaniu jak przystało na suty obiadek na plebanie, sagan nakarmić. Brawo księże dziekanie. Taki ksiądz wyszkolony w Rzymie. Księże doktorze ..... liturgiczny. Dla waszej wiadomości jeszcze są tutaj wierni którzy wierzą w Boga.

marcello64 2017-02-15 11:22

Odpawią sobie czarną mszę, ciekawe czy burmistrz i jego świta na niej będą ???

gotard 2017-02-20 11:13

"otwarcie tunelu gotarda" w wersji dla szczecinka oglądajcie na youtube czy będzie taki sam rytual jak tam? czy też będą: makrela, hohland, masoni i nwo?

Kapi 2017-06-23 19:01

Ja lubię metal i się cieszę że będzie koncert w moim rodzinnym mieście choć mieszkam w Krakowie a metal to nie czarne mszę i darcie bibli choć z tym drugim zdarzało się ale dużo metalowców to chrześcijanie ja jestem chrześcijaninem

NAtAS 2017-07-11 06:51

Najlepsi to są ci, którzy nie znają muzyki Behemoth, ale już protestują. Proponuję aby rodzice zakazali wychodzenia dzieciom na podwórka, o ulicach nie wspomnę, aby czarna banda metalowców nie zgwałciło całego społeczeństwa miasteczka o nazwie Szczecinek. A ja tam będę, rozpoznacie mnie po czarnej koszulce z trzema cyframi (zgadnijcie jakie to cyfry ?).................

Ewka 2017-07-11 17:23

Mam 67 lat i...bardzo chce posłuchać tego zespołu...że co? Nie wolno? A kto mi zabroni??

jam 2017-08-17 00:35

qrcze, szkoda, nie będę mógł przyjchać.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: