Miasto nie przejmie dworca kolejowego. Nie zgodziła się na to Spółka PKP

  • KW
  • 2017-02-08 14:21:53
Miasto nie przejmie dworca kolejowego. Nie zgodziła się na to Spółka PKP
  • Foto: TV Gawex

To niekorzystna wiadomość dla wszystkich mieszkańców Szczecinka oraz osób podróżujących kolejami. Zabiegi burmistrza, które miały na celu przejęcie ponad 100-letniego budynku dworca przez miasto, zakończyły się niepowodzeniem. W ostatnich dniach do ratusza dotarła wiadomość, że Spółka PKP odmawia oddania szczecineckiemu samorządowi obiektu przy ulicy Dworcowej.

Kilkadziesiąt lat temu był stylową wizytówką, a dziś tylko straszy. Szczecinecki dworzec PKP od dawna nie należy do miejsc reprezentacyjnych miasta, a wręcz przeciwnie - budynek popada w coraz to głębszą ruinę, a spółka PKP w najbliższym czasie nie zamierza tego zmienić. Dlatego też sprawą jakiś czas temu zainteresował się Burmistrz Szczecinka, Jerzy Hardie-Douglas, który zaproponował właścicielowi przejęcie mienia i stopniową rewitalizację. Wystąpiliśmy z listem intencyjnym, że chcemy za darmo przejąć ten dworzec i go wyremontować za swoje pieniądze - w roku 2017 zrobić projekt, a w 2018 rozpocząć remont - wyjaśnia burmistrz Szczecinka.

Początkowo miasto otrzymało informację, że Oddział Gospodarowania Nieruchomościami PKP w Poznaniu rekomenduje takie rozwiązanie dla zarządu krajowego PKP, a ponieważ szczecinecki dworzec znalazł się na liście dworców przeznaczonych do rewitalizacji w latach 2016-2023, najpierw należałoby go ''wyciągnąć'' z tej listy. Ostatecznie jednak zarząd krajowy odmówił przejęcia, argumentując swoją decyzję koniecznością spójności pomiędzy remontem torów na trasie Runowo Pomorskie-Szczecinek finansowanych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego a rewitalizacją szczecineckiego dworca. Uważam, że pomiędzy tymi dwoma inwestycjami nie ma żadnego związku - podsumował burmistrz.

Warto zaznaczyć, iż Spółka PKP nie zamierza zająć się dworcem PKP w Szczecinku przed 2022 rokiem.

Komentarze (4)

Były mieszkaniec Szczecinka 2017-02-08 15:31

To jest tragedia. Proszę o bezpośrednią interwencje Panią poseł z partii rządzącej PIS Małgorzatę Golińską.

gość 2017-02-08 22:51

I dobrze wam tak łyse POwskie mejskie gnidy :D

magda 2017-02-09 22:43

dla POwskich gnid? A Tobie Gościu nie wstyd witać gości w tym syfie? Więc może wstyd dla całego miasta a winnym wstydu PKP, bo samo nie zrobi a miastu, nam, też nie da zrobić.

mqre- 2017-02-11 10:21

Dlaczego JHD obarcza za to PIS w wywiadach TV, przecież to za jego władzy - jego partia i kolesie doprowadziły do takiego stanu - teraz trwoga i żal -, co jeszcze za mało sprzedaliście i wyprzedaliście majątku polski, jeszcze wam mało . Nie obrażaj JHD bo za ciebie też się dobiorą.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: