Drawsko Pomorskie. Zaczepiał kobietę, skończył zarzutami

  • KW
  • 2017-02-08 13:29:01
Drawsko Pomorskie. Zaczepiał kobietę, skończył zarzutami
  • Foto: UM Drawsko Pomorskie

7 lutego w godzinach południowych w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Kolejowej 1 w Drawsku Pomorskim (budynek dawnego dworca kolejowego) doszło do znieważania funkcjonariusza Straży Miejskiej.

Sytuacja miała miejsce w holu budynku, gdzie podróżni oczekiwali na przyjazd pociągu. Zachowanie jednego z podróżnych wzbudziło zainteresowanie operatora miejskiego monitoringu. Jeden z mężczyzn znajdujący się w budynku zaczepiał siedzącą w poczekali kobietę. Operator monitoringu wezwał na miejsce partol straży miejskiej. Strażnicy prowadzili obserwację mężczyzny. Jego natarczywe zachowanie wobec kobiety nasilało się. Funkcjonariusze nie czekając na dalsze działania obserwowanego postanowili zwrócić uwagę mężczyźnie. Działanie strażników wzbudziło w mężczyźnie agresję. Zaczął używać wobec nich słów powszechnie uznanych za obelżywe, a także groził pozbawieniem życia. Sytuacja stała się na tyle poważna, że strażnicy musieli obezwładnić mężczyznę i założyć mu kajdanki - opowiada Marcin Łukasz z drawskiego Urzędu Miasta.

Na miejsce wezwany został patrol policji, który przewiózł zatrzymanego do drawskiej komendy policji. Jak się okazało mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Po wytrzeźwieniu przedstawione zostaną mu zarzuty.

Byłeś świadkiem wydarzenia wartego uwagi? Coś działo się na Twoich oczach? Uwieczniłeś to na zdjęciach lub filmie? Skontaktuj się z nami: www.gawex.pl/cynk lub www.facebook.com/gawexmedia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: