Kolejna firma dołącza do Szczecineckiego Klastra Meblowego. Powstanie 50 nowych miejsc pracy

  • KW
  • 2017-02-07 12:51:30
Kolejna firma dołącza do Szczecineckiego Klastra Meblowego. Powstanie 50 nowych miejsc pracy
  • Foto: TV Gawex

Rozmowy, prowadzone przez Kronospan, związane z pozyskaniem kolejnego producenta do klastra meblowego, zakończyły się sukcesem. Dzięki działaniom firmy w Szczecinku powstanie 100 nowych miejsc pracy dla mieszkańców.

Dziś (07.02), w obecności przedstawicieli mediów oraz władz województwa, powiatu i miasta niemiecka firma BHK Holz- und Kunststoff KG H. Kottmann podpisała z Kronospanem deklarację przystąpienia do Szczecineckiego Klastra Meblowego. Między stronami została także zawarta umowa o współpracy, na mocy której BHK już wkrótce rozpocznie w Szczecinku produkcję komponentów do produkcji mebli. Firma zatrudni 50 pracowników.

Szczecinecki Klaster Meblowy został utworzony i jest koordynowany przez Kronospan, który jest właścicielem w pełni przygotowanych obszarów (44,18 ha), posiadających bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę techniczną. Na tych terenach powstała hala produkcyjno – magazynowa o pow. 36 600m2, w której produkcję prowadzi duński producent mebli, TVILUM, zaś wkrótce dołączy do niego BHK. W SKM działa także polski producent formatek do produkcji mebli, STOL-TAP, zaś w nowo budowanej hali przy ul. Pilskiej jeszcze w tym roku, tworząc 50 miejsc pracy, rozpocznie produkcję polska firma FHU Grześkowiak, produkująca komponenty meblowe, wytwarzane z płyt drewnopochodnych - informuje Beata Rafało, rzecznik prasowa Kronospan.

BHK to niemiecka, rodzinna firma z 40-letnią historią. Została założona w 1971 r. w Büren przez Heinricha Kottmann, Wilhelma Vogt and Elisabeth Willemsen. Jest prowadzona w drugiej już generacji przez Petera Kottmann i Heinza Kottmann. Firma produkuje elementy wyposażenia wnętrz, komponenty do produkcji mebli (drzwi meblowe, części do łóżek itp.) oraz systemy do renowacji schodów. Pod marką Moderna produkuje także nowoczesne podłogi.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: