Turniej charytatywny na rzecz Julii Pruchniewskiej. Zebrano prawie 14 tysięcy złotych!

  • KW
  • 2017-02-07 13:19:14
Turniej charytatywny na rzecz Julii Pruchniewskiej. Zebrano prawie 14 tysięcy złotych!
  • Foto: Urząd Gminy Szczecinek

4-5 lutego w hali sportowej przy Zespole Szkół w Turowie odbył się I Turniej Charytatywny w Piłce Nożnej „Pomagamy Julii Pruchniewskiej” pod patronatem Posła na Sejm RP Radosława Lubczyka i Wójta Gminy Szczecinek Ryszarda Jasionasa.Główną atrakcją tego wydarzenia byli zawodnicy z Lecha Poznań i Legii Warszawa. Cały dochód z tej imprezy, czyli prawie 14 tysięcy złotych zostanie przeznaczony na leczenie 6-letniej Julki, mieszkanki Turowa.

Wielkie serce, wysoki poziom piłkarski, a przede wszystkim wsparcie finansowe - to główne elementy składowe I Turnieju Charytatywnego w Piłce Nożnej, zorganizowanego na rzecz małej Julii. Turniej trwał dwa dni, a zasada turnieju była prosta - każda drużyna, która chciała wziąć w nim udział wpłacała wpisowe, które w całości było przekazywane na konto Julki. Rozgrywki były prowadzone najpierw w grupach, a w dzień drugi systemem każdy z każdym. W eliminacjach do głównej części turnieju, które rozegrano w sobotę 4 lutego brało udział aż 13 zespołów. W toku eliminacji z pierwszej grupy awansowały takie zespoły jak: JONEX, Kacper Sport oraz Mechanik Bobolice. W pokonanym boju pozostali: Hubertus Biały Bór, Santos Kłębowiec oraz Wiarus Żółtnica. Z drugiej grupy awansowały Zryw Kretomino oldboje, KRONOSPAN oraz POLICJA, a za nimi uplasowały się Drutex Bytowia Bytów oldboje, Sokół Spore, Mechanik II/ Iskra Bobolice Kłanino, Sołectwo Omulna. Na niedzielny finał (05.02) czekały przybyłe zespoły Legii Warszawa oldboje oraz Lecha Poznań oldboje. Rozegrano w sumie 28 spotkań po 12 minut.

Po rozegraniu 28 meczów zwycięzca turnieju okazał się zespół poznańskiego Lecha, który wyprzedził Zryw Kretomino oraz JONEX.  Zespół Lecha Poznań grał w składzie: Jacek Przybylski, Tomasz Sangowski, Marcin Drajer, Waldemar Kryger, Sławomir Najtkowski, Tomasz Bekas, Jacek Dembiński, Grzegorz Haniewicz, Tomasz Najewski, Sławomir Mizgalski. Legia do Turowa przyjechała w składzie: Jerzy Podbrożny, Grzegorz Lewandowski, Jacek Cyzio, Maciej Śliwoski, Jacek Kacprzak oraz Mariusz Mikulski. Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Jacek Dembiński (Lech Poznań), najlepszym bramkarzem wybrano Dariusza Trakula z Jonex-u, a najwięcej bramek strzelił Grzegorz Lewandowski z Legii Warszawa.

Jednak najważniejszym celem turnieju było zebranie jak największej ilości środków finansowych potrzebnych do leczenia i rehabilitacji Julii Pruchniewskiej. W czasie turnieju sprzedawano cegiełki, które uprawniały do uczestnictwa w losowaniu atrakcyjnych nagród. Przeprowadzono także licytacje koszulek, piłek i wielu innych gadżetów związanych z drużynami piłkarskimi: Legią oraz Lechem. Stowarzyszenia gminy Szczecinek z Turowa, Wierzchowa, Wilczych Lasków czy Drawienia sprzedawały przepyszne pyszne ciasta i pierogi. Przez dwa dni łącznie udało się zebrać 13 465,05 zł i 100 EURO. Środki zostaną przekazane rodzicom Julii, która choruje na zespół Downa i potrzebuje ciągłej rehabilitacji.

Relacja z turnieju już dzisiaj (07.02) w serwisie informacyjnym Echa Dnia. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: