III Cross Bociana w zimowej odsłonie

  • KW
  • 2017-02-07 10:03:57
III Cross Bociana w zimowej odsłonie
  • Foto: TV Gawex

W sobotę 4 lutego na terenie Nadleśnictwa Czarnobór odbył się kolejny bieg z cyklu ''Cross Bociana''. Uczestnicy mieli do pokonania trasę liczącą 10 kilometrów. Bieg odbył się pomimo ciężkich warunków atmosferycznych, jakie panowały w miniony weekend w naszym regionie. Jak się okazało, lodowa pogoda nie zniechęciła uczestników i na linii mety stanęła prawie setka biegaczy.

W miniony weekend dla wielu ludzi wyjście z domu było nie lada wyczynem. Wszystko za sprawą tafli lodu, która skuła wszystkie drogi i chodniki, uniemożliwiając tym samym swobodne i bezpieczne poruszanie się po drogach. Wydawać by się mogło, że w takich warunkach nie ma szans na jakiekolwiek zawody sportowe, szczególnie takie, które wymagają zaangażowania nóg. Jednak nic bardziej mylnego, uczestników III już Crossu Bociana nie zniechęciła nawet pogoda, a panujące warunki atmosferyczne potraktowali jako kolejne wyzwanie na trasie. Na starcie trzeciej edycji biegu stanęło 97 pasjonatów biegania.

Organizatorem biegu był Team Biegowy Szczecinek, natomiast partnerem zostało Nadleśnictwo Czarnobór oraz RDLP w Szczecinku. Jak zawsze imprezę wsparł Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis, który ufundował trzy nagrody specjalne w postaci bardzo przydatnych amatorom biegania, nowoczesnych, elektronicznych gadżetów.

Klasyfikacja pierwszych „trójek" prezentowała się następująco:

10 km OPEN Kobiety:

1. Antonina Rychter,

2. Anna Makselon,

3. Monika Fiłonowicz.

10 km OPEN Mężczyźni:

1. Łukasz Wirkus

2. Norbert Borzęcki

3. Igor Siódmiak

Niespodzianką podczas Zimowego Crossu Bociana było również sklasyfikowanie biegających leśników. Na dystansie 10 km nagrodzono: Izabelę Suproń (Nadleśnictwo Trzebielino) oraz Dariusza Lenio (Nadleśnictwo Tychowo). Wszystkim uczestnikom, którzy podjęli się tego niebywale trudnego zadania serdecznie gratulujemy.

Relacja z wydarzenia w serwisie informacyjnym Echa Dnia z 6 lutego.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: