Nowy samochód będzie woził niepełnosprawnych w ŚDS Świdwin

  • KW
  • 2017-02-06 14:31:05
Nowy samochód będzie woził niepełnosprawnych w ŚDS Świdwin
  • Foto: UM Świdwin

Urząd Miasta w Świdwinie oficjalnie przekazał nowy samochód do przewozu osób niepełnosprawnych dla Środowiskowego Domu Samopomocy.

Skromna uroczystość z tej okazji odbyła się w piątek 3 lutego. Uczestniczyli w niej m.in. wiceburmistrz Urszula Cieślińska, skarbnik miasta Przemysław Pisula, kierownik ŚDS Elżbieta Krzeszowiec oraz pracownicy i podopieczni ŚDS, którzy będą korzystać z nowego nabytku.

Dotychczasowy samochód miał już 10 lat. Zastąpi go fabrycznie nowy ford transit przystosowany do przewozu 9 osób oraz wózka inwalidzkiego. Został zakupiony przez Urząd Miasta w Świdwinie, a finansowany był z dwóch źródeł: z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, który wspomógł zakup auta dotacją w wysokości 70 tysięcy złotych oraz z budżetu miasta, który dołożył ponad 58 tysięcy.

Całkowity koszt zakupu samochodu wyniósł 128 tysięcy 590 złotych. Dzieła dopełniło symboliczne przecięcie wstęgi oraz przekazanie kluczy do forda przez wiceburmistrz Urszulę Cieślińską dla kierownik ŚDS Elżbiety Krzeszowiec.

info: UM Świdwin

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: