Spożywanie alkoholu na klatce schodowej oraz kobiety z dziećmi utknęły na oblodzonej ulicy Wilczkowskiej

  • KW
  • 2017-02-06 09:31:25
Spożywanie alkoholu na klatce schodowej oraz kobiety z dziećmi utknęły na oblodzonej ulicy Wilczkowskiej
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 30.01.2017 r. do 5.02.2017 r. strażnicy podjęli 166 interwencji w stosunku do 100 osób. Za pomocą kamer monitoringu miejskiego operatorzy ujawnili 15 zdarzeń, we wszystkich przypadkach interwencje podejmowali strażnicy miejscy.

30.01.2017 około godziny 16:30 do patrolu straży miejskiej patrolującego ul. Bohaterów Warszawy podszedł mężczyzna, który poprosił o pomoc. Miał zawroty głowy i nie mógł sam dotrzeć do lekarza. Na miejsce wezwano zespół ratunkowy, który zabrał go do szpitala.

3.02.2017 około godziny 18:45 dyżurny straży miejskiej został telefonicznie poinformowany o mężczyźnie, który miał spożywać alkohol w klatce schodowej jednego z bloków. Patrol, który udał się na miejsce, na najwyższej kondygnacji zastał mężczyznę upojonego alkoholem, który tam spał. Klatka schodowa była przez niego zanieczyszczona moczem, butelkami oraz niedopałkami papierosów. Po obudzeniu i wylegitymowaniu opuścił to miejsce.

4.02.2017 około godziny 14:30 patrol straży miejskiej ujawnił wybitą szybę w przystanku komunikacji miejskiej na ul. Polnej 48.

4.02.2017 r. około godziny 19:15 patrol straży miejskiej patrolując park miejski na wysokości ul. Mickiewicza zauważył mężczyznę leżącego na chodniku. Mężczyznę dobudzono. Był upojony alkoholem. Z uwagi na to, że nie był w stanie poruszać się o własnych siłach, został przewieziony do miejsca zamieszkania. Na miejscu okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyznę przekazano policji.

4-5.02.2017 r. kontrole ulic miasta w związku z gołoledzią.

5.02.2017 r. około godziny 18:35 dyżurny straży miejskiej otrzymał wezwanie na interwencję, gdzie pomocy wzywała kobieta, która jadąc ulicą Wilczkowską utknęła na oblodzonej powierzchni w terenie zalesionym. Na miejscu zastano dwie kobiety z małymi dziećmi, które przewieziono do miejsca zamieszkania. Na miejsce wezwano pomoc, jednak jadący tam ciągnik również tam ugrzązł.

4.02.2017 „Zimowy Cross Bociana” Team Biegowy Szczecinek zabezpieczało 4 strażników.

info: Grzegorz Grondys, Komendant Straży Miejskiej w Szczecinku

Komentarze (2)

kosentka 2017-02-08 09:33

Spożywanie alkoholu na klatce schodowej, dobry żart. Na klatce schodowej, gdzie jestem szczęśliwym posiadaczem mieszkania, codziennie odbywają się imprezy zakrapiane alkoholem ale i nie tylko, można też tam napotkać narkotyki, twarde, miękkie, do wyboru. Dzieje się to codziennie, przez klatkę schodową mieszkańcy nie mogą przejść, straż miejska (nie mówiąc już o policji) doskonale o tym wie, ale nie ma zamiaru już nawet przyjeżdżać, przede wszystkim dlatego bo się boi, ale też w powodu tego, że służby porządkowe ich pokroju, nie mają kompetencji i najzwyczajniej nie wiedzą co mają z tym zrobić, nie chcą sobie robić problemów, więc się nie mieszają, tyle. Nie jest to żadna pretensja, to normalne że służby nie chcą się mieszać, ale niech się przynajmniej nie "chwalą" tym w żadnych raportach

Caalcentka 2017-02-08 10:31

Zgadzam sie z przedmowca serdecznie zapraszam wszytkie sluzby codziennie na Spoldzielcza 3B gdzie codziennie jest spozywany alkohol i inne ciekawe uzywki ale niestety sluzby nie chca tam przyjezdzac bo sie zwyczajnie boja... a mieszkanca znudzilo sie juz dzwonienie.. wiec pozdrawaim wszytkie sluzby i ich raporty..

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: