Ósme zimowe zanurzenie w Białym Borze

  • KW
  • 2017-02-05 17:05:03
Ósme zimowe zanurzenie w Białym Borze
  • Foto: TV Gawex

Za nami kolejna impreza miłośników zimowych kąpieli, którzy spotkali się po raz ósmy nad jeziorem Łobez w Białym Borze. Wydarzenie odbyło się w ramach cyklicznej imprezy pod nazwą "Zimowe Zanurzenie''.

Przypomnijmy, początek tej białoborskiej imprezy był bardzo nietypowy, bo dwóch młodych mieszkańców Białego Boru nie wiedziało jak atrakcyjnie spędzić ferie zimowe. Młodzieńcy postanowili wykuć w lodzie przerębel i się wykąpać. Gdy w internecie opublikowali zdjęcia z tej prywatnej kąpieli, okazało się, że więcej osób chciałoby w ten sposób sprawdzić swoje możliwości. Głównym celem tej imprezy jest spotkanie się nie tylko osób morsujących, ale też tych, którzy wcale nie myślą o zimowych kąpielach. Organizatorzy chcą także przestrzegać przed zagrożeniem, jakim jest przebywanie na zamarzniętych akwenach. Lód nigdy nie jest bezpieczny i każdego roku dochodzi w takich miejscach do tragedii. 

W tym roku w zimowej kąpieli udział wzięło ponad 70 śmiałków i jak zaznaczyli organizatorzy, był to bez wątpienia rekord. Impreza każdego roku odbywa się na Plaży Miejskiej w Białym Borze. Miejsce do kąpieli w miniony piątek tradycyjnie przygotowali członkowie Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Powiatu Szczecineckiego, którzy wykonali dwa spore przeręble. W ósmej edycji morsowania udział wzięły Kluby Morsów ze Szczecinka, Miastka, Przechlewa oraz Białego Boru. 

Oprócz wspólnej kąpieli, organizatorzy przygotowali też szereg atrakcji, między innymi świetne pokazy ratownictwa wodnego w zimowej aurze, które przygotowali ratownicy WOPR. W tym roku uatrakcyjnione zostały one wielką niespodzianką - pokazami z wykorzystaniem poduszkowca. Było także wielkie ognisko oraz ciepły posiłek na rozgrzanie w ten zimowy dzień. 

Relacja z Białego Boru niebawem w TV Gawex. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: