Miasto potrzebuje wsparcia w walce z gołoledzią

  • KW
  • 2017-02-05 14:18:42
Miasto potrzebuje wsparcia w walce z gołoledzią
  • Foto: TV Gawex

Uwaga na gołoledź w Szczecinku! Ze względu na opady deszczu i minusową temperaturę na wielu chodnikach i ulicach w mieście pojawiła się cienka i gładka warstwa lodu.

Z gołoledzią w Szczecinku od wczesnych godzin porannych walczą pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, którzy posypują ulice i chodniki piaskiem oraz solą. Niestety, nie są oni w stanie dotrzeć we wszystkie miejsca, dlatego od samego początku w akcję włączyły się też firmy prywatne. W tej chwili ważne jest jednak również dodatkowe wsparcie. W związku z tym prosimy przedsiębiorstwa posiadające odpowiedni sprzęt i pracowników o pomoc w walce z lodem na ulicach.

Sytuacja w mieście jest naprawdę trudna, zarówno jeśli chodzi o ruch pieszych, jak i samochodów. Musimy zrobić wszystko, aby jak najszybciej poradzić sobie ze skutkami gołoledzi. Zależy nam na zdrowiu i bezpieczeństwie mieszkańców, dlatego jeszcze raz proszę wszystkie przedsiębiorstwa dysponujące ludźmi i sprzętem o wsparcie – komentuje Daniel Rak, zastępca burmistrza Szczecinka.

Przedstawiciele firm, którzy będą w stanie wesprzeć PGK proszeni są o kontakt pod numerem tel.: 662 115 115.

info: M. Ludewicz, UM Szczecinek

Komentarze (2)

awax 2017-02-05 16:03

KPINA !!! Czy dla szczecineckich Burmistrzów taka sytuacja zimą to coś szczególnego?? W normalnym mieście funkcjonuje sztab kryzysowy,który już jesienią powinien mieć przygotowane procedury na taką ewentualność. Pewnie w pierwszej kolejności służby trafiły do Trzesieki i na sójcze wzgórze.Na Sienkiewicza od dwóch dni ŻADNA piaskarka nie trafiła. Jutro zarząd PGK powinien ponieść konsekwencje swojej bezradności.

wyborca 2017-02-05 18:59

Jak trwoga to do Boga, szkoda że nie pytali nas o zdanie przy niektórych inwestycjach - następnym razem to chyba przy urnach wyborczych będą prosili o pomoc :)

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: