Nowy pomost przy Zamku. Otwarcie na sezon letni 2018

  • KW
  • 2017-02-02 13:16:40
Nowy pomost przy Zamku. Otwarcie na sezon letni 2018
  • Foto: wizualizacja UM Szczecinek

Szczecinecki Urząd Miasta przystąpił do realizacji inwestycji budowy dwukondygnacyjnego pomostu przy Centrum Konferencyjnym Zamek. Przetarg już został ogłoszony, a potencjalni wykonawcy mają czas do 23 lutego aby zaprezentować swoje oferty. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, rozpoczęcie prac przewiduje się na wiosnę 2017.

Przystępujemy do realizacji inwestycji, która miała być inaczej rozłożona w czasie (...) Zakładaliśmy, że w tym roku w budżecie przeznaczymy 700 tysięcy złotych. W tej chwili mam nadzieję, że na kolejnej sesji wprowadzone zostaną zmiany w budżecie i będziemy mogli wydać na budowę około 1,7 mln złotych. Będzie się to wiązało z tym, że w tym roku wykonane zostaną prawie wszystkie prace związane z konstrukcjami - informuje nas Daniel Rak, Wiceburmistrz Szczecinka. Prace konstrukcyjne zakładały będą wbicie 60-ciu pali, wylanie elementów żelbetowych, wzniesienie słupów umożliwiających wykonanie piętra na tarasie i poszycia. Jak zaznacza nasz rozmówca, jest to największa budowla, poza wyciągiem, która powstanie na jeziorze Trzesiecko.   

Maksymalny termin zakończenia inwestycji, które założyło miasto, to koniec lipca 2018 roku. Każdy z oferentów, który będzie chciał zwiększyć swoją szansę w uzyskaniu tego zadania, może złożyć krótszy termin. Dla nas optymalnym jest 30 czerwca 2018, co oznaczałoby, że obiekt byłby użytkowany przez cały sezon letni - dodaje D. Rak.

Koszt budowy pomostu przy Zamku to około 2 miliony złotych. Na początku zakładano, że całość poniesiona zostanie z budżetu miasta. Teraz jednak okazuje się, że jest szansa na otrzymanie dofinansowania na ww. cel z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego w wysokości 35-40% kosztów.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: