Spektakl ''Boryna i rodzina'' wzbogacił szczecineckie hospicjum o 2720 zł

  • KW
  • 2017-01-31 12:18:04
Spektakl ''Boryna i rodzina'' wzbogacił szczecineckie hospicjum o 2720 zł
  • Foto: TV Gawex

W miniony piątek (27.01) na deskach kina Wolność odbył się spektakl „Boryna i rodzina” na podstawie I tomu powieści Władysława Reymonta „Chłopi”. W rolę XIX-wiecznych chłopów wcielili się uczniowie Koła Teatralnego działającego przy Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinku. Całe wydarzenie miało charakter charytatywny, tradycyjnie tuż przed spektaklem jak i również po, zbierano datki do puszek. Zebrane środki zostaną w całości przekazane na Domowe Hospicjum im. św. Franciszka z Asyżu w Szczecinku.

W miniony piątek, na deskach kinowej sali odbył się wyjątkowy spektakl, w którym udział wzięli sami uczniowie. Zadanie mieli niełatwe, bo sztuka, którą prezentowali oparta była na bazie jednego z trudniejszych dzieł literackich powstałych w naszym kraju. To już kolejny spektakl charytatywny, wystawiony przez Koło Teatralne przy Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinku. Nad scenariuszem i reżyserią czuwała założycielka i opiekunka koła Mariola Kowalczyk, nauczyciel języka polskiego.

''Boryna i rodzina'' to przedstawienie oparte na słynnej powieści Władysława Reymonta „Chłopi”. Przepiękne barwne stroje, ludowa gwara, tańce czy też wyjątkowa muzyka - to wszystko mogli zobaczyć miłośnicy teatralnych występów. O tym jak bardzo nieprzewidywalny może być rezultat walki młodości ze starością przedstawiało 16 uczniów z popularnego Katolika. W spektaklu pojawił się także tradycyjny Kujawiak, układ do niego opracowała Katarzyna Balon, która również czuwała nad jego wykonaniem. Ponadto w przedstawienie zaangażowało się wiele innych osób, wszystko w jednym szczytnym celu, aby wspomóc powstające w naszym mieście hospicjum.

Licznie zgromadzona publiczność była dowodem na to, że miłośników teatru oraz chętnych do wsparcia słusznej sprawy w naszym mieście nie brakuje. Z kwesty prowadzonej zarówno przed spektaklem, jak i po, udało się zebrać 2 720 zł. Kwota ta w całości zostanie przelana na konto Hospicjum.

Na dłuższą relację z tego wydarzenia zapraszamy już w czwartek (2 lutego) do programu lokalnego w Telewizji Gawex.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: