Debatowali nad szczecinecką oświatą, zabytkami i turystyką

  • KW
  • 2017-01-30 15:23:12
Debatowali nad szczecinecką oświatą, zabytkami i turystyką
  • Foto: TV Gawex

Przystosowanie szkół do reformy oświaty, plany rozwoju turystyki i nowy program opieki nad zabytkami - to główne tematy kolejnej sesji Rady Miasta, która odbyła się dzisiaj (30 stycznia) w sali posiedzeń Urzędu Miasta. Porządek obrad zakładał 24 punkty.

Zapowiadana od dłuższego czasu reforma oświaty wchodzi w życie z dniem 1 września. Jest ona związana przede wszystkim z likwidacją gimnazjów, co zbudza ogromne kontrowersje. Szczegółowy plan wprowadzania reformy w Szczecinku opracowywany był w ubiegłym tygodniu przez powołaną Miejską Radę Oświaty, a dziś zmiany zostały przyjęte przez radnych. O rekomendacji czterech szkół podstawowych pisaliśmy a artykule: Spotkanie Miejskiej Rady Oświaty. Rekomendują cztery szkoły podstawowe w Szczecinku

Kolejny temat, który podjęli radni to ''Uchwała w sprawie przyjęcia Planu działań Miasta Szczecinek w zakresie rozwoju turystyki''. W tym punkcie szerzej rozmawiano na temat nowego pomostu przy szczecineckim Zamku, który zdaniem radnych opozycji jest mało potrzebną inwestycją. Szerzej o rozwoju szczecineckiej turystyki pisaliśmy w artykule: Pomost przy zamku, restauracja rybna, hotel SPA&WELLNESS - szczecinecki plan rozwoju turystyki. Ostatecznie plan został przyjęty 14 głosami ''za'' i 4 ''przeciw''.

Inne, podjęte uchwały związane były między innymi z planami zagospodarowania przestrzennego, a także wpisem nowych ulic (Pileckiego oraz Bartoszewskiego) do podziału Miasta Szczecinek na okręgi wyborcze, ustalenia ich granic i numerów oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu. Większość uchwał podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta przegłosowanych zostało bez większych dyskusji, a cała sesja trwała nieco ponad 3 godziny.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: