MKP Szczecinek wygrywa z pierwszoligową Chojniczanką

• 2017-01-27 07:23:04

Miejski Klub Piłkarski Szczecinek zainaugurował przygotowania do rundy rewanżowej rozgrywek IV Ligi Zachodniopomorskiej. W minionym tygodniu podopieczni Zbigniewa Węglowskiego rozpoczęli pierwsze treningi, a także rozegrali pierwszy z zaplanowanych meczów sparingowych. W Chojnicach, z pierwszoligową Chojniczanką, MKP wygrało 3 do 2.

Druga połowa stycznia to czas, kiedy polskie drużyny ligowe rozpoczynają przygotowania do kolejnej rundy rozgrywek. Pierwsze tygodnie tego okresu zawodnicy poświęcają przede wszystkim na ćwiczenia rozruchowe, by po dłuższej przerwie wejść w odpowiedni rytm. Nie inaczej jest u piłkarzy ze szczecineckiej drużyny. MKP Szczecinek ma już za sobą także pierwszy pojedynek sparingowy. Z dwóch zaplanowanych meczów, udało się rozegrać tylko jeden, gdyż spotkanie z Pogonią Połczyn Zdrój zostało odwołane z powodu warunków atmosferycznych. W Chojnicach natomiast, z pierwszoligową Chojniczanką, udało się wygrać 3:2. Mecz dla nas wygrany, fajnie zaprezentowali się w nim juniorzy z akademii. Michał Barański strzelił dwie bramki, także bardzo nas to cieszy -  mówi trener Zbigniew Węglowski i zapowiada, że kolejnym etapem będzie kilka tygodni cięższego treningu, po czym drużyna rozegra kolejne sparingi.

Inauguracja rozgrywek nastąpi na początku marca. Wszystkich kibiców już teraz zapraszamy do wspierania szczecineckiej drużyny.