''Dzień odblasków'' także w Drawsku Pomorskim

  • KW
  • 2017-01-26 10:34:52
''Dzień odblasków'' także w Drawsku Pomorskim
  • Foto: UM Drawsko Pomorskie

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim włączyli się w kampanię ''Dzień odblasków''. Wraz ze strażnikami miejskimi oraz drawskimi przedszkolakami przeprowadzili wspólną akcję rozdawania elementów odblaskowych z rysunkiem autorstwa Henryka Sawki.

25 stycznia 2017 roku w całej Polsce przeprowadzone zostały działania w ramach tzw. „Dnia odblasków”. Idea przedsięwzięcia wywodzi się z Norwegii, gdzie „Dzień Odblasków” organizowany jest co roku. Do akcji włączają się norwescy celebryci. Każdego roku inna, znana osoba przygotowuje wzór/kształt odblasków, a następnie rozdaje je pieszym i promuje w mediach.

W Polsce „Dzień odblasków” przeprowadzony został po raz pierwszy. Na terenie województwa zachodniopomorskiego wydarzenie promowane jest przez szczecińskiego rysownika i satyryka Henryka Sawkę. Dzieci chętnie włączyły się w wydarzenie, razem z funkcjonariuszami przypominali przechodniom, że w okresie jesienno-zimowym, kiedy najczęściej dochodzi do wypadków z udziałem pieszych, odblask może uratować życie. Celem projektu jest zachęcanie pieszych do noszenia elementów odblaskowych, które poprawiają ich widoczność, a jednocześnie zwiększają szansę kierowców na uniknięcie groźnego wypadku, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym.

„Dzień odblasków” zorganizowany został w ramach projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej na poziomie krajowym w 2016 roku.

info: Urząd Miasta Drawsko Pomorskie

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: