Strażacy ochotnicy z Gwdy Wielkiej podsumowali rok 2016

  • KW
  • 2017-01-26 08:42:57
Strażacy ochotnicy z Gwdy Wielkiej podsumowali rok 2016
  • Foto: TV Gawex

Było to bardzo ważne wydarzenie dla członków Ochotniczej Straży Pożarnej we Gwdzie Wielkiej. Mowa tu o zebraniu sprawozdawczym, podsumowującym rok 2016. Odbyło się ono w sobotę 21 stycznia w remizie strażackiej, gdzie oprócz druhów z Gwdy pojawili się także przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej ze Szczecinka oraz wójt gminy Szczecinek Ryszard Jasionas.

Tegoroczne spotkanie strażaków ochotników w porządku obrad zawierało kilka punktów, z których najważniejszy to ten dotyczący finansów oraz podsumowania przeprowadzonych działań w roku 2016. To był bardzo pracowity rok. Mieliśmy około 60 wyjazdów, które były przeróżne - przyznaje Marcin Wyszomirski, Prezes OSP Gwda Wielka. Jednostka w minionym roku odnotowała znacznie więcej zdarzeń niż w roku 2015. Jak zaznacza prezes Marcin Wyszomirski, najwięcej wyjazdów odnotowano do pożarów, następnie do miejscowych zagrożeń, a później do wypadków drogowych. Strażacy z Gwdy Wielkiej trzykrotnie brali też udział w ćwiczeniach organizowanych przez Państwową Straż Pożarną w Szczecinku. Tego typu przedsięwzięcia pozwalają na rozwijanie umiejętności oraz ćwiczenie współpracy z innymi jednostkami. To również okazja do wypróbowania różnych sprzętów. Możemy się pochwalić sporą ilością sprzętu oraz wyposażenia osobistego strażaków. Brakuje nam jedynie samochodu, który dorównałby do wyposażenia, które mamy aktualnie - dodaje M. Wyszomirski.

Obecnie gwdowska straż pożarna liczy sobie 52 członków, wśród których są członkowie honorowi, wspierający, zwyczajni oraz bardzo dobrze rozwijająca się Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: