Borne Sulinowo. Chcą profesjonalnej, pełnowymiarowej strzelnicy sportowej

  • KW
  • 2017-01-25 15:48:03
Borne Sulinowo. Chcą profesjonalnej, pełnowymiarowej strzelnicy sportowej
  • Foto: TV Gawex

Czy w Bornem Sulinowie powstanie strzelnica sportowa? Tego chcieliby obecni na dzisiejszym (25.01) spotkaniu, które właśnie w tej sprawie odbyło się w borneńskim Urzędzie Miasta. Byłoby to idealne miejsce dla różnych grup i klubów z okolicznych miejscowości, gdyż najbliższa taka strzelnica znajduje się w Manowie koło Koszalina. Celem środowego spotkania było oficjalne powołanie stowarzyszenia, które zrzeszać będzie entuzjastów tego pomysłu.

W ostatnim czasie dużo w Polsce mówi się na temat możliwości posiadania broni, szkoleń z zakresu strzelectwa i ochrony własnej. Słusznie można zauważyć, że infrastruktura od ćwiczeń w tym zakresie jest bardzo uboga. Między innymi dlatego powstał pomysł, by profesjonalną, pełnowymiarową strzelnicę wybudować w Bornem Sulinowie. Razem z kolegą wpadliśmy na pomysł utworzenia strzelnicy w okolicach Szczecinka. Okazało się, że fantastyczny teren pod to znajduje się na starym, zrekultywowanym wysypisku śmieci w Bornem Sulinowie. Po rozmowach z panią burmistrz uzyskaliśmy zapewnienie, że około 15 hektarów ziemi można przeznaczyć na tego typu inwestycję. Teren jest fantastyczny, położony 2-3 kilometry za miastem i spełnia wszystkie warunki bezpieczeństwa -  opowiada nam Ryszard Kolanowski.

Chętnych na to, by takie miejsce powstało jest wielu. Podczas spotkania w Urzędzie Miasta w Bornem Sulinowie zebrali się członkowie kół, stowarzyszeń, a także służb mundurowych i wszyscy zgodnie podkreślali, że rozwój dziedziny, jaką jest strzelectwo, jest niezwykle ważny i potrzebny. Okazuje się, że wbrew pozorom jest wiele osób, stowarzyszeń, kół, które zainteresowane są takim pomysłem i z chęcią wesprą nasz pomysł. Najbliższe strzelnice znajdują się daleko, bo jedna mamy w Manowie, drugą w Miastku, a trzecią w Pile. My jesteśmy po środku i nie mamy nic - przyznaje R. Kolanowski.

Tym w jaki sposób pozyskane zostaną środki na to przedsięwzięcie i jak ono będzie wyglądać, zajmować się będzie stowarzyszenie, które powołano podczas dzisiejszego spotkania. To najważniejszy dzień na początek działania, a mianowicie to, by stworzyć stowarzyszenie strzeleckie, które działało będzie na prawach ustawy o stowarzyszeniach i mogło aplikować o różne środki - wyjaśnia nasz rozmówca. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami pomysłodawców, strzelnica w Bornem zacznie powstawać w 2018 roku. Bez wątpienia droga do realizacji tego pomysłu jest jeszcze daleka, ale sam pomysł w zgodnej opinii obecnych, jest bardzo dobry.

Komentarze (1)

strzelec 2017-01-26 11:45

Popieram pomysl ,zycze powodzenia w realizacji projektu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: