Dzięki ambulansowi TADMEDu 71-letni mężczyzna szybciej trafił do szpitala

  • KW
  • 2017-01-24 15:31:14
Dzięki ambulansowi TADMEDu 71-letni mężczyzna szybciej trafił do szpitala
  • Foto: TV Gawex

Do zdarzenia doszło we wtorek (24.01) około godziny 8:30. Artur, jeden z ratowników należących do Ochotniczej Grupy Ratowniczej TADMED Szczecinek, przejeżdżał ambulansem przez ulicę Wyszyńskiego. Na widok tego typu samochodu został zatrzymany przez przechodniów i poproszony o udzielenie pomocy mężczyźnie, który niefortunnie upadł i uszkodził sobie staw biodrowy. Ratownik bez chwili zwątpienia zajął się 71-letnim poszkodowanym, udzielił mu pierwszej pomocy medycznej, a także zawiózł go ambulansem bezpośrednio do szczecineckiego szpitala.

Szczecineccy ratownicy ochotnicy choć nie są finansowani z zewnętrznych środków, to robią wszystko, aby ciągle się rozwijać oraz nabywać nowe sprzęty medyczne, które mogą im służyć w pracy na rzecz innych osób. Mowa tu np. o urządzeniach GPS potrzebnych przy poszukiwaniach osób zaginionych, wyposażeniu medycznym, a także o pojazdach, których TADMED na stanie ma aż trzy i to wszystkie zakupione oraz utrzymywane za prywatne pieniądze członków stowarzyszenia. Dzięki upartości i dążeniu do celu takie sytuacje, jak ta dzisiejsza, tylko umacniają ich w przekonaniu że są potrzebni, i że pomimo wielu trudności, warto walczyć i działać, by po prostu pomagać innym w każdej sytuacji, nawet tak niespodziewanej. 

Przypomnijmy, Stowarzyszenie OGR TADMED Szczecinek to grupa osób w różnym wieku, trudniąca się różnymi profesjami, którą łączy jedno - chęć pomocy drugiemu człowiekowi. W swoim gronie grupa ratownicza skupia wiele osób. Trzonem stowarzyszenia są właśnie ratownicy medyczni, studenci kierunków medycznych, strażacy PSP i OSP, którzy swoim doświadczeniem i wiedzą dzielą się z innymi. Młodzi ludzie, każdy po kursie pierwszej pomocy przedmedycznej, zafascynowani udzielaniem pierwszej pomocy z chęcią angażują się w organizowanie pokazów pierwszej pomocy czy pogadanek i szkoleń dla młodszych kolegów ze szkół podstawowych czy gimnazjów. Możliwość nauczania innych sprawia im dużą radość i satysfakcję.

Byłeś świadkiem wydarzenia wartego uwagi? Coś działo się na Twoich oczach? Uwieczniłeś to na zdjęciach lub filmie? Skontaktuj się z nami: www.gawex.pl/cynk lub www.facebook.com/gawexmedia.

Komentarze (2)

OGR Rabka 2017-01-24 17:19

Super postawa! Oby tak dalej. Powodzenia w realizacji celów!

Tadmed Szczecinek 2017-01-25 10:03

Dziękujemy serdecznie i pozdrawiamy :)

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: