Państwo Biedrzyccy stworzą szósty rodzinny dom dziecka w powiecie szczecineckim

  • KW
  • 2017-01-24 10:59:52
Państwo Biedrzyccy stworzą szósty rodzinny dom dziecka w powiecie szczecineckim
  • Foto: TV Gawex

Na terenie powiatu szczecineckiego powstał szósty rodzinny dom dziecka. Starosta szczecinecki Krzysztof Lis, wicestarosta Marek Kotschy oraz dyrektor szczecineckiego PCPR Małgorzata Kubiak-Horniatko dzisiaj (24.01) podpisali umowę z kolejną rodziną. To znakomita wiadomość, która pokazuje, że ludzi wrażliwych i chcących zaopiekować się dziećmi nie brakuje.

Rodzinne domy dziecka w Polsce funkcjonują od kilku lat i są instytucjami pomocy społecznej. Zapewniają dzieciom opiekę i wychowanie w warunkach zbliżonych do domu rodzinnego, a także opiekę do czasu powrotu dziecka do rodziny, umieszczenia go w rodzinie adopcyjnej lub jego usamodzielnienia. W powiecie szczecineckim dotychczas funkcjonowało pięć tego typu domów, a dzisiaj, w Starostwie Powiatowym w Szczecinku oficjalnie podpisano kolejną umowę na prowadzenie rodzinnego domu dziecka. Jest to nasz szósty rodzinny dom dziecka funkcjonujący w systemie rodzin zastępczych. Wcześniej Państwo Biedrzyccy prowadzili rodzinny dom dziecka jako jednostkę budżetową i właściwie byli pierwszym naszym domem, który otwierał pewną opiekę nad dziećmi w nowym systemie. Zakończyliśmy tamto przedsięwzięcie chcąc usystematyzować to, co jest związane z pieczą zastępczą w systemie rodzinnych domów dziecka i stąd dzisiaj podpisanie umowy - mówił Starosta Krzysztof Lis. 

Państwo Daniela i Marek Biedrzyccy prowadzą rodzinny dom dziecka w gminie Grzmiąca, w miejscowości Godzisław. Aktualnie opiekują się oni siedmiorgiem dzieci. Oprócz tego posiadają dwie dorosłe córki. Państwo Biedrzyccy swoją przygodę z rodzicielstwem zastępczym rozpoczęli 15 lat temu. Wówczas kiedy dzieci trafiły pod ich dach były to małe szkraby. Teraz są to dorośli mężczyźni i kobiety. Przez te wszystkie lata do ich domu przyjęto 11 dzieci. Ogromny ukłon w stronę Państwa Biedrzyckich, gdyż oprócz tego, że wychowują dzieci w systemie rodzinnego domu dziecka, to jeszcze dwie dziewczynki adoptowali - opowiadała Małgorzata Kubiak-Horniatko, dyrektor PCPR w Szczecinku.

Państwo Biedrzyccy stworzą szósty rodzinny dom dziecka w powiecie szczecineckim

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: