Trasa Szczecinek-Marcelin. 43-latek pędził w terenie zabudowanym 113 km/h

  • KW
  • 2017-01-23 10:45:12
Trasa Szczecinek-Marcelin. 43-latek pędził w terenie zabudowanym 113 km/h
  • Foto: TV Gawex

Kierujący osobową toyotą stracił prawo jazdy na trzy miesiące za niedostosowanie prędkości jazdy do obowiązującego ograniczenia w terenie zabudowanym. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 63 km/h.

Wczoraj (22.01) policjant z Ogniwa Ruchu Drogowego szczecineckiej komendy zatrzymał do kontroli drogowej na trasie Szczecinek – Marcelin kierującego osobowym pojazdem marki Toyota Avensis. 43-letni mieszkaniec Słupska w terenie zabudowanym jechał z prędkością 113 km/h. Jak zaznacza mł. asp. Anna Matys, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku, kierujący najwyraźniej zapomniał, że według obowiązujących przepisów, kiedy na obszarze zabudowanym dopuszczalna prędkość przekroczona zostanie o więcej niż 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na trzy miesiące.

Słupczanin zgodnie z przepisami został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych i otrzymał 10 punktów karnych, a co gorsza, w związku z przekroczeniem prędkości o 63 km/h, kierującemu zatrzymano prawo jazdy.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: