Zimowe śpiewanie w Szczecinku

  • KW
  • 2017-01-21 21:58:12
Zimowe śpiewanie w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

''Piosenka jest dobra na zimę'' to nazwa festiwalu piosenek odbywającego się każdego roku w Szczecinku. Podczas festiwalu uczestnicy prezentują utwory typowo świąteczne, karnawałowe, jak i inne, znane i lubiane przeboje muzyki rozrywkowej.

W piątek, 20 stycznia w szczecineckim kinie Wolność odbyła się dziewiętnasta już edycja tego festiwalu. W Szczecinku to dziesiąta edycja, a pierwszych dziewięć odbywało się w Szkole Podstawowej w Wierzchowie. W tym roku przesłuchania wokalistów odbywały się w trzech kategoriach. Dodatkowo jury przyznało nagrodę Grand Prix Festiwalu.

Do tegorocznej edycji festiwalu zgłosiło się około 100 osób, a po wstępnym przesłuchaniu zakwalifikowano około 40 osób. Uczestnicy zakwalifikowani zostali na podstawie nagrań demo, które wstępnie przesłuchuje jury i to ono decyduje o przejściu wokalisty do finału. Piątkowe przesłuchania odbywały się od godzin porannych, aż do późnych godzin popołudniowych. Finał konkursu i rozdanie nagród miało miejsce w kinie Wolność. Natomiast zwieńczeniem festiwalu był koncert Eweliny Lisowskiej, która, w wypełnionej do ostatniego miejsca sali kina, zagrała swoje największe przeboje. Poniżej prezentujemy wyniki festiwalu:

GRAND PRIX i nagrodę w kwocie 1500 zł otrzymał Filip Rychcik.  

Kategoria do 13 lat:
1. Hanna Sztachańska - Rokietnica
2. Amelia Kurantowicz - Krzyszkowo
3. Maja Kałęka - Suwałki

Kategoria 14-16 lat:
1. Kacper Siekirka - Bielawa
2. Zespół „Sukces” - Mrągowo
3. Aleksandra Lewicka - Kurzętnik
Wyróżnienie: Laura Mandelt – Chodzież
Wyróżnienie: Małgorzata Sztandera – Bytów

Kategoria powyżej 16 lat:
1. Daria Adamczewska - Szczecinek
2. Jagoda Różycka - Bielawa
3.  Agata Wilant - Trzcianka
Wyróżnienie: Zespól Farcik - Bielawa

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: