Przybywa miejsc pracy w Szczecinku

  • KW
  • 2017-01-20 14:53:06
Przybywa miejsc pracy w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Szczecinek zyska niebawem kolejne miejsca pracy. Wszystko za sprawą nowej fabryki powstającej w Szczecineckim Klastrze Meblowym. Firma Grześkowiak jest drugą po duńskim Tvilum, która zdecydowała się na stworzenie swojej fabryki mebli w specjalnie przygotowanej na ten cel strefie.

W ostatnim czasie bezrobocie w Szczecinku sukcesywnie spada. Kolejną dobrą wiadomością dla mieszkańców jest powstająca w Klastrze Meblowym fabryka komponentów meblowych Grześkowiak. Przedsiębiorstwo już na pierwszym etapie pracy potrzebuje około 30 pracowników. Firma Grześkowiak chce zatrudnić w pierwszym etapie 27 osób, a docelowo około 70. Poszukiwani są między innymi operatorzy wózków widłowych, operatorzy pił, pakowacze, magazynierzy, sprzedawcy - mówi nam wiceburmistrz Szczecinka Daniel Rak. Nabór i wstępną selekcję pracowników przeprowadza Powiatowy Urząd Pracy. W ostatnich dniach stycznia potencjalni pracownicy spotkają się z przedstawicielami firmy meblowej.

To jednak nie wszystkie nowe miejsca pracy, gdyż niebawem kolejna firma rozpocznie nabór pracowników. Klaster jest już faktem. Wcześniej firma Tvilum zatrudniła 70 osób, a dosłownie kilka dni temu otrzymaliśmy informację, że na dniach będą poszukiwane osoby do niemieckiej firmy, która także chce zainstalować się w klastrze. Najprawdopodobniej w lutym bądź w marcu ogłoszony zostanie pierwszy nabór, gdzie łącznie będzie kolejnych 50 miejsc pracy -  podsumowuje Daniel Rak.

Więcej na ten temat usłyszą Państwo w Szczecineckim Programie Samorządowym, który wyemitowany zostanie 20 stycznia o godzinie 17:30 w TV GAWEX. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: