Karnawałowo w szczecineckim Muzeum Regionalnym

  • KW
  • 2017-01-21 14:49:25
Karnawałowo w szczecineckim Muzeum Regionalnym
  • Foto: TV Gawex

W miniony czwartek w Muzeum Regionalnym w Szczecinku odbyła się kolejna, wyjątkowa wystawa. Tym razem swoją tematyką nawiązywała do karnawałowego szaleństwa jakie zazwyczaj ma miejsce z każdym początkiem roku. Repliki strojów, maski, karneciki, instrumenty czy też sprzęty muzyczne – to tylko część z eksponatów, które można było obejrzeć podczas wydarzenia.

Maskarada – to tytuł kolejnej wystawy, która miała miejsce 19 stycznia w Muzeum Regionalnym w Szczecinku. Jej tematyka nawiązywała do styczniowego karnawałowego szaleństwa, które w chwili obecnej ma miejsce w wielu zakątkach całego świata. W czwartkowe popołudnie zgromadzeni goście mogli podziwiać różnego rodzaju eksponaty, które były nieodłącznym elementem dawnych zabaw karnawałowych.

Czwartkowa wystawa obfitowała w takie eksponaty jak repliki sukien, instrumentów muzycznych, sprzętu czy rozmaitych akcesoriów balowych używanych na przestrzeni dekad w naszym kraju i nie tylko. Eksponaty na wystawie pochodzą z kilku źródeł, m.in. zasobów własnych szczecineckiego muzeum ale także z Piły czy Płocka. Jak na karnawał przystało podczas wernisażu nie zabrakło także muzyki i śpiewów. O oprawę muzyczną zadbała Pani Irena Metkowska wraz z koleżankami. Wystawę będzie można podziwiać w naszym muzeum do 26 lutego.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: