Wybrali radnych, którzy zasiądą w Miejskiej Radzie Oświaty

  • KW
  • 2017-01-18 11:35:46
Wybrali radnych, którzy zasiądą w Miejskiej Radzie Oświaty
  • Foto: TV Gawex

Renata Rak, Jacek Brynkiewicz i Andrzej Grobelny to przedstawiciele Rady Miasta Szczecinek, którzy wybrani zostali do Miejskiej Rady Oświaty. Decyzja w tej sprawie podjęta została podczas dzisiejszej (18.01), nadzwyczajnej sesji. Za kandydaturami wybranych radnych głosowało 18 ich kolegów przy jednym głosie wstrzymującym.

Miejska Rada Oświaty powołana została do życia w grudniu ubiegłego roku. W założeniu ma ona być ciałem doradczym, zajmującym się szeroko rozumianym badaniem i diagnozowaniem najważniejszych  potrzeb oświatowych na terenie Szczecinka, jak również opiniowaniem projektów uchwał związanych z lokalną oświatą, zmianami strukturalnymi sieci szkół oraz poziomem wydatków budżetowych na oświatę. Powołanie Miejskiej Rady Oświaty ułatwi pracę nad tworzeniem nowej sieci szkół oraz umożliwi sprawniejsze wprowadzenie zmian wynikających z założeń reformy oświatowej - przypomina Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Szczecinku.

Pierwsze posiedzenie rady, w której skład wejdą też m.in. przedstawiciele szkół,  przedszkoli, związków zawodowych i dyrektor Komunalnego Centrum Usług Wspólnych w Szczecinku zaplanowano na wtorek, 24 stycznia, na godzinę 16.00.

Komentarze (1)

Ja 2017-01-18 18:49

Szkoda, że Burmistrz gminy Barwice, jego zastępca oraz radni nie biorą przykładu z takiego rozwiązania i wolą wyrzucić na bruk wszystkich nauczycieli Zespołu Szkół w Barwicach i nie szukają rozsądnych rozwiązań. No ale tak się dzieje, w momencie kiedy myśli się tylko o sobie i wchodzi się w układy i układziki. Tylko żeby im to czkawką się nie odbiło.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: