Mural na betonowych ścianach. Starostwo zaprasza artystów do współpracy

  • KW
  • 2017-01-18 12:43:36
Mural na betonowych ścianach. Starostwo zaprasza artystów do współpracy
  • Foto: TV Gawex

Przebudowa ulicy Staszica łącząca Świątki z resztą miasta zakończyła się już jakiś czas temu. Mimo wystąpienia wielu nieprzewidzianych, technicznych trudności, które w konsekwencji przedłużyły realizację całego przedsięwzięcia, ostatecznie zadanie zostało zwieńczone sukcesem. Zarówno zmotoryzowani jak i piesi mieszkańcy mogą cieszyć się z nowej i przede wszystkim bezpiecznej drogi.

Jednym z najważniejszych elementów ujętych w planie przebudowy było obniżenie niwelety jezdni o 1,5 metra. Zabieg zdecydowanie poprawił widoczność, ale wymusił również zainstalowanie konstrukcji wzmacniających, w wyniku czego po obu stronach jezdni pojawiły się betonowe ściany. Niebawem nowo powstała przestrzeń zostanie zagospodarowana, a całość nabierze zdecydowanie przyjemniejszego dla oka wyglądu.

Już na wiosnę chcielibyśmy ten charakterystyczny półtunel upiększyć zielenią. Planujemy obie skarpy obsadzić odpowiednimi pnączami – informuje Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis i dodaje, że nie jest to jedyny pomysł: Wymyślne murale stały się bardzo popularne w ostatnim czasie. To, co obserwujemy na ścianach najróżniejszych budynków to nie tylko zwykłe graffiti, ale bardzo często prawdziwa sztuka. Stąd też pomysł, aby właśnie taki oryginalny projekt pojawił się na elementach betonowych, przez co całość z pewnością nabierze bardziej estetycznego wyglądu.

Wszystkich artystów zainteresowanych stworzeniem wspomnianego muralu zapraszamy do kontaktu z Piotrem Rozmusem, rzecznikiem Starostwa Powiatowego w Szczecinku pod numerem telefonu: 94 372 92 54 lub mailowo: p.rozmus@powiat.szczecinek.pl.

info: P. Rozmus

Mural na betonowych ścianach. Starostwo zaprasza artystów do współpracy

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: