Gmina Szczecinek. ''Nie byliśmy i nadal nie jesteśmy przygotowani do reformy oświaty''

  • KW
  • 2017-01-18 07:26:53
Gmina Szczecinek. ''Nie byliśmy i nadal nie jesteśmy przygotowani do reformy oświaty''
  • Foto: TV Gawex

Kontrowersyjna i wzbudzająca ogromne emocje reforma oświaty wchodzi w życie. Lokalne samorządy szykują się na zmian, które dotyczą przede wszystkim likwidacji szkół gimnazjalnych i powrotu 8-klasowych podstawówek. W gminie Szczecinek pod uwagę brane są różne warianty rozwiązania tej sytuacji.

Likwidacja gimnazjów to jeden z pierwszych pomysłów nowej władzy na poprawienie stanu oświaty w Polsce. Sprawa ta wzbudza wiele emocji, ale też niepewności nauczycieli czy samorządów, które zajmują się obsługą i zarządzaniem szkołami. Dotyczy to między innymi gminy Szczecinek. My w zasadzie do tej reformy nie byliśmy przygotowani i nadal nie jesteśmy, bo nie znamy dokładnie podstawy programowej, a bazujemy teraz na projekcie. W czwartek spotkamy się z radnymi i omówimy sobie warianty, których się nam namnożyło, dotyczące oczywiście sieci szkół- wyjaśnia Ryszard Jasionas, wójt gminy Szczecinek.  

Pod uwagę branych jest nawet sześć różnych wariantów wprowadzenia reformy oświaty w gminie Szczecinek. Niektóre z nich są bardziej lub mniej realne do wprowadzenia, ale jak podkreśla wójt, jedno z kilku rozwiązań będzie trzeba w ostateczności wybrać. Podstawowym naszym zadaniem będzie zadbanie o dobro ucznia, aby mógł on zdobyć wiedzę w dogodnych dla siebie warunkach, na odpowiednim poziomie - podkreśla nasz rozmówca. 

Dla gminy Szczecinek, która zarządza kilkoma szkołami, są to zmiany wymagające wysiłku ze względów logistycznych oraz finansowych. Największe koszty gmina poniesie w tak zwanym okresie przejściowym, kiedy to stopniowo gimnazja będą wygaszane. Nowe zasady funkcjonowania szkół wejdą w życie 1 września 2017 roku.

Komentarze (2)

Goalobo 2017-01-18 11:05

Wieś "Szczecinek" nigdy nie jest przygotowana do czego kolwiek... Co za dziwna wioska :(

Chłop ze wsi 2017-01-20 08:43

Nie obrażaj wsi kolego. Szczecinek to nie wieś, Szczecinek to Wielka Wiocha z ą i ę i bułkie przez bibułkie..... :-)

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: