Pokonali prawie 11 kilometrów ciężkiej trasy w umundurowaniu i z plecakiem ważącym 10 kilogramów

  • KW
  • 2017-01-17 07:23:24
Pokonali prawie 11 kilometrów ciężkiej trasy w umundurowaniu i z plecakiem ważącym 10 kilogramów
  • Foto: TV Gawex

III Ćwierćmaraton Komandosa o Puchar Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej zorganizowano w minioną sobotę, 14 stycznia, w miejscowości Czarne. Ponad 300 zawodników wystartowało w biegu przełajowym pod nazwą „Czarno to widzę”, którego celem było przebiegnięcie niecałych 11 kilometrów ciężkiej trasy w pełnym umundurowaniu i z plecakiem ważącym 10 kilogramów. Czarne, to obok Warszawy i Lublińca jedyne miejsce, gdzie takie zawody są organizowane.

Pełne umundurowanie i wojskowy plecak ważący nie mniej niż 10 kilogramów – to utrudnienia, jakie musieli zaakceptować uczestnicy III Ćwierćmaratonu Komandosa, który w sobotę odbywał się w Czarnem. Zawodnicy zjechali się z całej Polski, by ścigać się po ciężkiej zarówno asfaltowej, jak i leśnej trasie. Jest duża różnica między zwykłym biegiem, a biegiem w terenie, umundurowaniu, obuwiu. Różnią się też czasy, bo sam ciężar jest dodatkową trudnością - przyznaje st. chor. Artur Pietras, współorganizator III Ćwierćmaratonu w Czarnem.  

W zawodach wzięli udział wojskowi, policjanci, strażacy, strażnicy więzienni i inni przedstawiciele służb mundurowych. Dodatkowo w biegu komandosa mogli wystąpić inni chętni, którzy również spełnią wymagania regulaminu. Ten bieg otwiera ''trójkę'' komandosa, czyli u nas jest początek, 21 kilometrów jest w Warszawie, a 42 kilometry w Lublińcu. W tamtym roku mieliśmy około 200 uczestników, wcześniej 130, także ilość uczestników każdego roku się powiększa - dodaje nasz rozmówca. W tegorocznej edycji do zawodów zgłosiło się łącznie ponad 300 zawodników. Ostatecznie na linii mety pojawiło się 259 biegaczy. Najlepsi dystans biegu pokonali w niecałe 50 minut. Biorąc pod uwagę zasady biegu, a także warunki pogodowe, był to nie lada wyczyn.

Na pełną relację z imprezy w Czarnem zapraszamy Państwa do naszego programu lokalnego już dziś, we wtorek 17 stycznia.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: