Turniej badmintona na rzecz WOŚP

• 2017-01-16 12:56:27

W sobotę 14 stycznia w Sianowie odbył się Międzynarodowy Turniej Badmintona, z którego dochód przeznaczony był całkowicie na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Uczniowski Klub Sportowy z Gwdy Wielkiej reprezentowało 13 zawodników, którzy wpisowe za udział w tym turnieju wrzucali do skarbonki WOŚP. Zawodnicy odnieśli olbrzymi sukces i tak w kategorii U 13 wśród dziewcząt w grze pojedynczej zwyciężyła Paulina Szczepańska, a w grze podwójnej startując z kolegą klubowym Kubą Tkaczukiem wywalczyli miejsce II. W tej samej kategorii wiekowej, wśród chłopców, byli bezkonkurencyjni: Kacper Kurek zdobył I miejsce, Mateusz Skowron był II w grze pojedynczej, a w grze podwójnej wymieniona para zdobyła I miejsce.

W kategorii Open Dariusz Schmidt zdobył I miejsce pokonując w finale utytułowanego zawodnika gospodarzy Marcina Grzywacza, a junior startujący w tej samej kategorii Piotr Kozioł zajął miejsce III, a w grze podwójnej nasza para Schmidt/Kozioł zajęła miejsce II. W kategorii radosny amator Czarek Korzeniowski reprezentujący UKS Gwda Wielka zdobył III miejsce w grze podwójnej startując w parze z zawodnikiem z Koszalina.

Podczas zawodów wylicytowano masę przeróżnych przedmiotów, z których dochód przeznaczono na WOŚP. Największą kwotę uzyskała pizza, za którą zapłacono aż 220 zł. Start do nowego sezonu okazał się wielkim sukcesem zdobyliśmy w sumie 4 pierwsze 3 drugie i 2 trzecie miejsca. Za dwa tygodnie dla naszych podopiecznych następny sprawdzian w Lipianach, do którego będziemy się bardzo intensywnie przygotowywać.

info: UKS Gwda Wielka