Protest nauczycieli w Szczecinku? ZNP przekazał swoje postulaty dyrektorom

  • KW
  • 2017-01-16 12:14:41
Protest nauczycieli w Szczecinku? ZNP przekazał swoje postulaty dyrektorom
  • Foto: TV Gawex

Proponowana przez rząd Prawa i Sprawiedliwości nowa reforma oświaty od samego początku była krytykowana przez środowiska oświatowe, a przede wszystkim przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Zdaniem nauczycieli nowa reforma wprowadzi więcej szkody niż pożytku. Protest przybrał na sile po podpisaniu ustawy przez prezydenta Andrzeja Dudę. Związek Nauczycielstwa Polskiego odpuszczać nie zamierza i już teraz zapowiada strajk generalny w całym kraju. W chwili obecnej rozesłano już listy z postulatami do dyrektorów placówek gimnazjalnych, zapowiadając jednocześnie, że jeśli nie zostaną one spełnione, w marcu dojdzie do ogólnopolskiego strajku nauczycieli.

W Szczecinku podobne pisma zostały już rozesłane do dyrektorów gimnazjów, dla których organem prowadzącym jest Miasto Szczecinek. Szczecinecki oddział ZNP zapowiada, że jeśli postulaty nie zostaną spełnione, wówczas zostanie podjęta uchwała o wszczęciu sporu zbiorowego. Jeżeli dyrektorzy nie spełnią naszych postulatów, co jest raczej pewne, wówczas odbędą się referenda dotyczące podjęcia strajku wśród nauczycieli - powiedział Ryszard Malinowski, prezes ZNP w Szczecinku.

Warto zaznaczyć, że środowisko nauczycieli ma podzieloną opinię w tej sprawie. Jak podkreślił Ryszard Malinowski nowa reforma dotyczy przede wszystkim gimnazjów i to właśnie ta grupa nauczycieli jest najbardziej zdeterminowana do tego, aby taki protest podnieść. Jednocześnie ZNP zapewnia, że te wszystkie działania nie mają na celu sporu z władzami samorządowymi czy też z dyrektorami placówek. To nie jest protest przeciwko samorządowi czy dyrektorom szkół, jest to raczej ostateczna forma nacisku na decydentów z najwyższego szczebla - powiedział R. Malinowski.

Dłuższa rozmowa z Ryszardem Malinowskim, prezesem szczecineckiego oddziału ZNP już w najbliższy czwartek (19.01) w programie lokalnym Telewizji Gawex. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: