Kolejne spotkanie z pracownikami szczecineckiego PKSu

  • KW
  • 2017-01-16 09:07:40
Kolejne spotkanie z pracownikami szczecineckiego PKSu
  • Foto: Starostwo Powiatowe Szczecinek

Na początku stycznia Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis spotkał się z pracownikami szczecineckiego PKS, aby zapoznać ich z działaniami samorządu powiatowego zamierzającymi do sprzedaży udziałów w Spółce. Starosta przybliżył obecnym szczegóły procedowania oraz wymogi jakie powiat szczecinecki postawił przed potencjalnymi oferentami. W dniu spotkania starosta poinformował pracowników, że szczecineckim przewoźnikiem wstępne zainteresowanie wykazały trzy podmioty. Na zakończenie obiecał, iż ponownie spotka się z załogą po 12 stycznia, kiedy to upłynie termin nadsyłania ofert. Słowa dotrzymał i 13 stycznia tuż przed godziną 15.00 pojawił się w siedzibie spółki.

Szanowni państwo ofertę, która wpłynęła do nas wczoraj złożył PKS Bytów – powiedział starosta już na początku przekazując najważniejszą informację. Mamy siedem dni na to, aby teraz wspólnie z zespołem doradczym dokonać szczegółowej analizy oferty i udzielić oferentowi informacji zwrotnej. Jeżeli zdecydujemy się przyjąć ofertę do negocjacji, oferent będzie miał czternaście dni na to, aby zgłosić się do nas po dokumenty zawierające wszelkie dodatkowe informacje na temat spółki. Dopiero wówczas może złożyć już ofertę właściwą, wpłacić wadium w wysokości 100 tys. zł i wraz z nami zasiąść do stołu negocjacyjnego(…). Podczas ostatniego spotkania starosta wyraził wolę, aby w pracy zespołu negocjacyjnego uczestniczył reprezentant spółki. W piątek przedstawił swoją propozycję na piśmie, które przekazał członkom organizacji zakładowej NSZZ Solidarność.

Na koniec podzielił się z załogą szczecineckiego przewoźnika swoimi odczuciami na temat złożonej oferty: (…) Patrzę optymistycznie na ofertę przedłożoną przez PKS Bytów. To podmiot zza miedzy, znający nas bardzo dobrze, świadomy naszych mocnych i słabszych stron. PKS Bytów w roku 2015 nie zanotował strat. Nie posiada zobowiązań w postaci kredytów i pożyczek. Co ważne jest spółką akcyjną, której właścicielem jest powiat(…) - mówił starosta. 

info: Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: