Monitoring miejski uratował życie

  • KW
  • 2017-01-13 11:34:49
Monitoring miejski uratował życie
  • Foto: UM Drawsko Pomorskie

Na terenie Drawska Pomorskiego zlokalizowane są kamery miejskiego monitoringu, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców i osób przebywających na terenie miasta i gminy. Monitoring miejski obsługiwany jest przez 24 godziny na dobę przez drawskich strażników. W okresie zimy operatorzy szczególną uwagę zwracają na osoby, które w tych trudnych warunkach poruszają się w porze nocnej.

Taka sytuacja miała miejsce w nocy z 5 na 6 stycznia br. Operator miejskiego monitoringu podczas pracy zaobserwował na jednym z monitorów osobę, która ma problemy z poruszaniem się. Tej nocy na powietrzu panował mróz, a na ziemi zalegała warstwa śniegu. Osoba zmierzała ul. Gajową w stronę skateparku. Strażnik zainteresował się tą osobą i w szczególny sposób monitorował jej dalszą drogę. Przypuszczenia operatora potwierdziły się kilka chwil później. W wyniku upadku przy schodach prowadzących do skateparku osoba ta miała problemy z dalszym pokonaniem obranej drogi. Operator powiadomił patrol policji, który udał się na miejsce - relacjonuje Marcin Łukasz z drawskiego Urzędu Miasta.

Działanie strażnika miejskiego obsługującego tej nocy system miejskich kamer wpłynęło bezpośrednio na dalsze życie osoby, która doznała upadku, bowiem dłuższe przebywanie bez ruchu na śniegu mogło doprowadzić do wychłodzenia organizmu tej osoby, a w dalszej konsekwencji do śmierci.

Monitoring miejski uratował życie

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: