Tomek dostał nowy sprzęt rehabilitacyjny

  • KW
  • 2017-01-13 07:48:01
Tomek dostał nowy sprzęt rehabilitacyjny
  • Foto: Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet/TV GAWEX

3 grudnia 2016 w ZS nr 2 w Szczecinku odbyła się akcja charytatywna na rzecz Tomasza Możucha chorego na stwardnienie rozsiane. Do inicjatywy zgłosiło się wiele osób, które mocno się zaangażowały w to, aby zebrać jak najwięcej pieniędzy i zakupić dla Tomka potrzebny sprzęt rehabilitacyjny.

Tomek Możuch z chorobą zmaga się od 20 lat. Aby mógł żyć i funkcjonować konieczna jest kosztowna rehabilitacja. Właśnie na zakup urządzenia do rehabilitacji zbierano pieniądze podczas grudniowego wydarzenia. A przygotowano na ten dzień wiele atrakcji. Oprócz różnego rodzaju konkursów, można było obejrzeć pokazy tańca w wykonaniu grupy AIDA i posłuchać pięknych piosenek wykonanych przez członków grupy wokalnej Krzysztofa Leśniewskiego. Ratownicy ze Stowarzyszenia Ochotnicza Grupa Ratownicza TADMED przygotowali kurs pierwszej pomocy, a Straż Miejska rozstawiła miasteczko ruchu drogowego i edukowała z zakresu bezpieczeństwa na drogach. Dodatkowo zobaczyć można było na przykład pokazy jojo. Jak zwykle nie zabrakło też domowych wypieków i ręcznych wyrobów, które można było kupić za symboliczną kwotę.

W czwartek, 12 stycznia, oficjalnie podsumowano całą akcję i oznajmiono, że udało się zakupić dla Tomka potrzebny sprzęt. Zebraliśmy łącznie 13 tysięcy 700 złotych i dzięki tym pieniążkom zakupiliśmy specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny, który przekazaliśmy dla rodziców Tomka. Bardzo dziękujemy Spółce Abex ze Szczecinka za ich gorące serce. Również Polskiemu Związkowi Niewidomych w Szczecinku za użyczenie sali. Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękujemy, za wasze gorące serca - poinformowały panie ze Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Szczecinku, organizatorki akcji charytatywnej. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: