Drawska biblioteka otwarta po remoncie, w całkiem nowej odsłonie

  • KW
  • 2017-01-13 07:21:12
Drawska biblioteka otwarta po remoncie, w całkiem nowej odsłonie
  • Foto: Adam Cygan

Od wtorku (10 stycznia), po trwającym prawie rok remoncie, otwarta została dla czytelników Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Drawsku Pomorskim. Biblioteka jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 08.00-20.00.

Placówka zmieniła się nie do poznania. Poza pracami budowlanymi, które obejmowały m.in.: prace rozbiórkowe i demontażowe (w tym wyburzanie ścianek działowych), roboty malarsko-tynkarskie, wodno-kanalizacyjne i sanitarne, elektryczne i teleinformatyczne, przeprowadzono również postępowanie na dostawę wyposażenia m.in.: mebli bibliotecznych, biurowych, kuchennych, komputerów, urządzeń do digitalizacji zbiorów - relacjonuje Grzegorz Skurczyński z drawskiego Urzędu Miasta.

W bibliotece pojawiło się również nowoczesne wyposażenie. Uruchomiona została "Cafe biblioteka" z dostępem do Internetu, w której czytelnik ma możliwość  wypożyczyć bogatą ofertę ebooków i audiobooków, skorzystania z "infokiosku", tabletu oraz udziału w spotkaniu autorskim. Ponadto stworzony został "kącik malucha", stanowiska komputerowe dla osób z różnymi dysfunkcjami czy stanowiska do digitalizacji zbiorów. Obiekt dotychczas niedostępny dla osób niepełnosprawnych, po przebudowie i zamontowaniu odpowiednich urządzeń i elementów wyposażenia, stał się miejscem przyjaznym, oferującym czytelnikom o specjalnych potrzebach, szeroką gamę usług.

Jak zaznacza Grzegorz Skurczyński, remont drawskiej biblioteki w dużej mierze był możliwy dzięki dofinansowaniu w wysokości 375.000,00 zł, które zostało przyznane dla Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim w ramach zadania pn. "Przebudowa i modernizacja pomieszczeń drawskiej biblioteki wraz z zakupem nowego wyposażenia". Pozostała część środków pochodziła z dochodów własnych drawskiego ośrodka kultury. Było to możliwe, ponieważ podstawowe koszty działalności i utrzymania obiektów, na które dotychczas przeznaczano środki z dochodów własnych, zostały opłacone z dodatkowej dotacji podmiotowej gminy Drawsko Pomorskie.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia drawskiej biblioteki (osoby zainteresowane wypożyczeniem książek, muszą mieć ze sobą dowód osobisty). Dodatkowe informacje z ,,życia” biblioteki znajdziecie Państwo tutaj: http://biblioteka.kulturadrawsko.pl/

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: