Koszalińscy policjanci zabezpieczyli kilogram narkotyków

  • KW
  • 2017-01-11 12:46:27
Koszalińscy policjanci zabezpieczyli kilogram narkotyków
  • Foto: KMP Koszalin

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zabezpieczyli prawie kilogram narkotyków i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy już usłyszeli zarzut dotyczący wewnątrzwspólnotowego nabycia środków odurzających. Wczoraj (10.01) sąd zadecydował o zastosowaniu wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Kryminalni z koszalińskiej komendy dokonali zatrzymania 19 i 21-latka podejrzanych o dokonanie wewnątrzwspólnotowego nabycia środków odurzających. Z informacji jaką posiadali koszalińscy policjanci wynikało, że mężczyźni mogą próbować przewieść narkotyki z jednego z Państw członkowskich UE do Polski. Te ustalenia potwierdziły się, a kryminalni znaleźli i zabezpieczyli prawie 1 kilogram narkotyków.

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do jednostki policji. Zabezpieczony susz poddany został badaniom przez technika kryminalistyki, które potwierdziły, że jest to marihuana w ilości 990 gramów oraz haszysz o wadze prawie 1 grama. Po zebraniu przez policjantów niezbędnego materiału dowodowego, mężczyźni usłyszeli zarzut wewnątrzwspólnotowego nabycia środków odurzających.

Sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Najbliższe trzy miesiące 19 i 21-latek spędzą  w areszcie. Mężczyznom grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

info: sierż. Beata Gałka/KMP Koszalin

Koszalińscy policjanci zabezpieczyli kilogram narkotyków

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: