W roku 2018 ze Szczecinka do Żółtnicy pojedziemy nową drogą

  • KW
  • 2017-01-11 10:28:02
W roku 2018 ze Szczecinka do Żółtnicy pojedziemy nową drogą
  • Foto: TV Gawex

Droga ze Szczecinka do Żółtnicy zostanie wkrótce wyremontowana. Powiat szczecinecki przygotowuje się do modernizacji, która będzie obejmować między innymi poszerzenie drogi oraz przygotowanie nowej nawierzchni asfaltowej. Jeszcze w tym roku odbyć ma się przetarg na wykonawcę inwestycji, a sama budowa ma się zakończyć w 2018 roku.

Powiat szczecinecki co roku duży nacisk kładzie na inwestycje drogowe. Określone plany są już przewidziane nawet na rok 2018. Jednym z przedsięwzięć, które już teraz jest na etapie planowania, będzie przebudowa drogi ze Szczecinka do Żółtnicy. Do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego zgłoszono przebudowę trzech dróg, które muszą spełniać określone standardy i łączyć się np. z drogami krajowymi. Z tych trzech dróg droga do Żółtnicy została zakwalifikowana do dofinansowania tego przedsięwzięcia - informuje Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis.

Ci mieszkańcy, którzy na co dzień korzystają z tej drogi, doskonale zdają sobie sprawę, że nie jest ona w najlepszym stanie. Wąski pas jezdni, a także nierówności powodują, że poruszanie się do Żółtnicy nie jest zbyt komfortowe. Dlatego też konieczny jest remont. Chodzi tutaj o poszerzenie drogi do 5,5 metra oraz zwiększenie jej nośności. To zadanie do rozpoczęcia przygotujemy w roku 2017, a jeżeli podpiszemy umowę z marszałkiem to także w tym roku przeprowadzimy procedurę przetargową - dodaje nasz rozmówca i zaznacza, że zakończenie inwestycji planowane jest na rok 2018.

Wartość zadania to około 4,5 miliona złotych, natomiast dofinansowanie, które powiat może otrzymać wynosi maksymalnie 85% wartości zadania.

Komentarze (1)

gość 2017-01-11 12:54

Wow, wow, wow. W końcu. Ta droga jest koszmarna, a jazda po niej niebezpieczna. Szczególnie zimą. Ciężko się wyminąć i nie leżeć w rowie, kiedy na asfalcie szklanka nie posypana niczym...

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: