Świdwin. Kontrola drogowa zakończona zarzutami i więzieniem dla pasażera

  • KW
  • 2017-01-10 14:18:24
Świdwin. Kontrola drogowa zakończona zarzutami i więzieniem dla pasażera
  • Foto: TV Gawex

Świdwińscy policjanci podczas nocnego patrolu zatrzymali w pościgu kierującego samochodem osobowym marki audi. 23-letni pasażer zaatakował policjanta, który udaremnił mu ucieczkę. Mężczyzna ten miał przy sobie narkotyki, a w systemie policyjnym figurował jako osoba, którą należy zatrzymać i przekazać do Aresztu Śledczego, ponieważ obowiązuje go wyrok rocznego pozbawienia wolności.

W weekend około północy w Świdwinie policjanci podczas nocnego patrolu dali sygnał do zatrzymania do kontroli drogowej kierującemu osobowym audi. Kierowca na widok mundurowych gwałtownie przyspieszył i zatrzymał się dopiero kilkanaście kilometrów za miastem. Na dalszą próbę ucieczki zdecydował się pasażer, który wybiegł z samochodu pozostawiając kierowcę w audi.

Podczas zatrzymania 23-latek lekceważył polecenia funkcjonariuszy i kiedy uświadomił sobie, że nie ma możliwości dalszej ucieczki zaatakował jednego z mundurowych. Jednym z powodów nieracjonalnego zachowania mężczyzny były narkotyki, które miał przy sobie. 23- late  miał też świadomość, że jego legitymowanie będzie końcem jego wolności, ponieważ obowiązywał go roczny wyrok umieszczenia w Areszcie Śledczym.

Mieszkaniec Świdwina trafił do aresztu, niebawem przed sądem odpowie za napaść na policjanta i posiadanie amfetaminy. Odrębne postępowanie będzie prowadzone wobec kierowcy, który poniesie odpowiedzialność za niezatrzymanie pojazdu do kontroli drogowej.

info: asp. Aneta Sękalska - Cybul / KPP Świdwin

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: