Uratowali przed zamarznięciem śpiącego w samochodzie 52-latka

  • KW
  • 2017-01-10 07:52:42
Uratowali przed zamarznięciem śpiącego w samochodzie 52-latka
  • Foto: TV Gawex

O dużym szczęściu może mówić 52-letni mieszkaniec Szczecinka, który noc z niedzieli na poniedziałek (8-9.01) spędził w swoim samochodzie na jednym z parkingów w Szczecinku.

9 stycznia około godziny 4:57 dyżurny szczecineckiej Straży Miejskiej otrzymał telefoniczne wezwanie na interwencję. Pracownika ochrony zaniepokoił zaparkowany samochód, w którym przebywał mężczyzna nie wykazujący żadnych czynności życiowych. Utrzymujący się od kilku dni mróz i zamarznięte szyby w samochodzie spowodowały, że zgłaszający powiadomił służby ratunkowe - relacjonuje mł. asp. Anna Matys, rzecznik prasowa KPP w Szczecinku. Patrol złożony z dwóch strażników i policjanta udał się na miejsce potwierdził to zgłoszenie - w samochodzie na parkingu znajdował się mężczyzna, którego nie można było dobudzić. Dopiero pukanie funkcjonariuszy w szyby pojazdu, nawoływania i sygnały dźwiękowe obudziły śpiącego w samochodzie 52-latka. Na miejsce wezwano również straż pożarną celem pomocy przy otwarciu drzwi samochodu oraz zespół ratunkowy.

Mężczyzna został przebadany przez zespół ratownictwa medycznego, który ocenił że jego stan zdrowia jest dobry. Mężczyzna został również sprawdzony przez policjanta w policyjnym systemie. Okazało się, że 52 - latek poszukiwany jest nakazem doprowadzenia do zakładu karnego celem odbycia kary. Czujność ludzi wokół ustrzegła mężczyznę przed przykrymi skutkami spania w samochodzie, teraz 52-latek, musi się liczyć z tym, że najbliższe dni spędzi w zakładzie karnym - podsumowuje Anna Matys.

Policja apeluje!

Jeśli widzisz bezdomnego siedzącego na przystanku, przed klatką, w parku itd., zadzwoń na Policję 997 lub Straż Miejską 986 i poinformuj odpowiednie służby. Jeśli osoba bezdomna jest pod wpływem alkoholu, przy tak niskich temperaturach może dojść do wyziębienia organizmu i śmieci. Dzięki odpowiedniej reakcji, możesz nawet uratować komuś życie...

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: