
Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku, kierująca osobowym fiatem straciła prawo jazdy na trzy miesiące za niedostosowanie prędkości jazdy do obowiązującego ograniczenia w terenie zabudowanym. Kobieta przekroczyła dozwoloną prędkość o 63 km/h.
W piątek (06.01) policjant z Ogniwa Ruchu Drogowego szczecineckiej komendy zatrzymał do kontroli drogowej na trasie Szczecinek – Marcelin 24 - letnią kierującą osobowym pojazdem marki Fiat Panda. Mieszkanka Szczecinka w terenie zabudowanym jechała z prędkością 113 km/h. Kierująca najwyraźniej zapomniała, że według obowiązujących przepisów, kiedy na obszarze zabudowanym dopuszczalna prędkość przekroczona zostanie o więcej niż 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na trzy miesiące. Kobieta zgodnie z przepisami została ukarana mandatem karnym w wysokości 500 złotych i otrzymała 10 punktów karnych, co gorsza w związku z przekroczeniem prędkości o 63 km/h kierującej zatrzymano prawo jazdy - podsumowuje mł. asp. Anna Matys, rzecznik prasowa KPP w Szczecinku.
Jakiś totalny pustak i póżniej przez takich są wypadki i giną ludzie... Zabrać w ogóle prawo jazdy jednego pustaka na drodze mniej.
a przez innych to wypadków nie ma..? ludzie giną bo nie umieją jeździć, a zwłaszcza "w taką pogodę". Dziewczyna przynajmniej miała odwagę poćwiczyć. Każdemu by się przydało podnieść umiejętności. Pozdrawiam wszystkich niedzielnych kierowców ;)
Do MA RYJA - zwłaszcza tych dziadków w kapeluszu za kierownicą... ci są gwarancją bezpiecznej jazdy... w niedzielę z i do kościoła... resztę czasu Fiat 125p spędza na klepisku stodoły i po 40 latach "jazdy" jest jak nówka sztuka z przebiegiem 25 tys km.
Cola 2017-01-09 12:25
I do dobrze jej tak.. jak sie nie wie Jak sie jezdzi To niech wogole nie siada.. a po drogie w taka pogode tyle jechac? Bezmyslnosc ludzka nie zna granic.