Uczniowie z ''ekonomika'' pojadą na praktyki do Londynu

  • KW
  • 2017-01-09 07:19:07
Uczniowie z ''ekonomika'' pojadą na praktyki do Londynu
  • Foto: ZS nr 1 im. KEN w Szczecinku

W Zespole Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej realizowany jest projekt europejski finansowany ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) - Europejskie praktyki zawodowe - szansa na rozwój osobisty i podniesienie umiejętności uczniów.

W ramach projektu jeszcze w styczniu tego roku grupa 12 uczniów z klas trzecich i czwartych z trzech typów technikum- technikum organizacji reklamy, technikum ekonomicznego oraz technikum informatycznego wyjedzie na dwutygodniowe praktyki do Londynu, gdzie będzie podwyższać swoje kwalifikacje, zdobywać cenne doświadczenie oraz szlifować język angielski w tamtejszych firmach. Druga grupa uczniów wyjedzie również do Londynu w przyszłym roku szkolnym. Przelot, zakwaterowanie u rodzin brytyjskich oraz wyżywienie uczniów są finansowane całkowicie ze środków unijnych - informuje Magdalena Rosińska, opiekun grupy.

Projekt Europejskie Praktyki Zawodowe- szansa na rozwój osobisty i podniesienie umiejętności uczniów jest już drugim projektem europejskim realizowanym w ZS nr 1. W latach 2014- 2016 szkoła brała udział w projekcie FOCUS w ramach programu Erasmus +, który polegał na współpracy 6 państw - Turcji, Litwy, Hiszpanii, Włoch, Niemiec oraz Polski.

Koordynatorem projektu jest Ewa Pawenta, a opiekunem grupy- Magdalena Rosińska.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: