Miała 3,25 promila alkoholu w organizmie. Podróżowała z 3-letnią córeczką

  • KW
  • 2017-01-03 15:08:47
Miała 3,25 promila alkoholu w organizmie. Podróżowała z 3-letnią córeczką
  • Foto: TV Gawex

Policjanci zatrzymali 30-letnią kobietę, która kierowała pojazdem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

1 stycznia około 15:30, funkcjonariusze Komisariatu Policji w Połczynie-Zdroju otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy. W kierunku Połczyna miał jechać volkswagen golf, który przejeżdżał oś jezdni, zwalniał i przyspieszał na zmianę. Zachowanie kierowcy sugerowało, że może być pod działaniem alkoholu. Świadek, który powiadomił o nietypowej sytuacji na drodze, zgłosił policjantom, że kierowca volkswagena zatrzymał się w niebezpieczny sposób przy parkingu głównej ulicy Połczyna-Zdroju.

Jak się okazało samochodem kierowała 30-letnia mieszkanka województwa wielkopolskiego. Mundurowi przeprowadzili badanie trzeźwości, które wykazało 3,25 promila alkoholu w organizmie. Kobieta nie jechała sama, towarzyszką podróży była jej 3-letnia córeczka. Szczęśliwie dziecku nic złego się nie stało, a pijaną matkę zastąpił ojciec dziewczynki - wyjaśnia Aneta Sękalska-Cybul z KPP w Świdwinie.

Wobec zachowania matki swoje stanowisko niebawem przedstawi sąd rodzinny i nieletnich. Kobieta odpowie przed wymiarem sprawiedliwości za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym, a oprócz grzywny grozi jej zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet pozbawienie wolności do dwóch lat.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: