Plac szczecineckiego ZORDu pokryty asfaltem

  • KW
  • 2017-01-03 14:23:15
Plac szczecineckiego ZORDu pokryty asfaltem
  • Foto: TV Gawex

Wszyscy przyszli kierowcy zapewne z utęsknieniem wyczekują 1-ego kwietnia. To właśnie wtedy odbędą się pierwsze egzaminy na prawo jazdy w nowo powstającej filii Zachodniopomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinku i… nie będzie to primaaprilisowy żart. Warto przypomnieć, iż baza przyszłego ośrodka zostanie zlokalizowana w Zakładzie Obsługi Nieruchomości w Szczecinku przy ulicy Kościuszki.

Aktualnie zakończyły się prace remontowe drogi dojazdowej oraz placu manewrowego, na którym odbywać się będzie pierwsza część egzaminu praktycznego. Po jednym z ostatnich spotkań Starosty Krzysztofa Lisa z dyrektorem koszalińskiego ZORDU-u Eugeniuszem Romanowem ustalono, iż na placu zostanie położna zupełnie nowa nawierzchnia. Po ostatniej weryfikacji tego miejsca musieliśmy zdecydować, że na całym placu, którego powierzchnia wynosi prawie 1500 m², położymy nową powierzchnię asfaltową – mówi starosta i zaznacza, że trwają również prace przy przebudowie tzw. górki najazdowej, stanowiącej jeden z elementów egzaminu praktycznego.

Decyzja w konsekwencji wymusiła weryfikację montażu finansowego przedsięwzięcia. Jeszcze przed świętami na sesji nadzwyczajnej zaproponowałem zmianę do budżetu i wprowadzenie środków finansowych, które pozwolą zrealizować tę inwestycję. Będzie to nas kosztować ok. 53 tys. zł. - dodaje starosta. Podczas wcześniejszych ustaleń samorząd powiatowy zobowiązał się zapewnić również m. in. specjalną salę egzaminacyjną, pomieszczenia biurowe, miejsca parkingowe, miejsca garażowania oraz serwisowania aut. Niebawem rozpoczną się remonty wspomnianych lokali. Modernizacja pomieszczeń zostanie wykonana przez brygadę prowadzoną przez Zakład Obsługi Nieruchomości, natomiast zabezpieczenie niezbędnych materiałów pozostanie po stronie ZORD Koszalin.

Wkrótce otrzymamy dokumentację techniczną na przebudowę czterech pomieszczeń. Zakładamy, że całość przygotowań znajdzie swój finał w lutym. W marcu rzeczone lokale zostaną wyposażone w specjalistyczny sprzęt, który dostarczy ZORD Koszalin. Natomiast pierwsze egzaminy odbędą się już w kwietniu. Szacujemy, że na początku będą one miały miejsce przez cztery dni w tygodniu. Do egzaminu dziennie podejdzie ok. 23 osób – kończy K. Lis.

info: P. Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku

Plac szczecineckiego ZORDu pokryty asfaltem

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: