Dobiega końca remont ulicy Staszica

  • KW
  • 2016-12-28 13:37:02
Dobiega końca remont ulicy Staszica
  • Foto: TV Gawex

Inwestycja związana z przebudową ulicy Staszica na Świątkach dobiega końca. Prace drogowe i remontowe zostały zakończone i odebrane, a poruszający się samochodami mieszkańcy nie muszą już korzystać z uciążliwych objazdów. Aktualnie trwają tam ostatnie prace porządkowe i kosmetyczne oraz usuwane są drobne usterki.

Ukończenie robót drogowych na świątkach z różnych przyczyn się przedłużało, co znacznie utrudniało komunikację w tej części miasta. Teraz można już powiedzieć, że ulica Staszica jest wyremontowana i oddana do użytku. Trzeba przyznać, że przebudowa ulicy Staszica nie była łatwym przedsięwzięciem. Całkowite zamknięcie ulicy powodowało bowiem, że aby dostać się na Świątki trzeba było korzystać z mało komfortowych objazdów. Było to skomplikowane przedsięwzięcie - przyznaje Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku. Najważniejsza sprawa jest jednak taka, że zostało poprawione bezpieczeństwo, złagodzono zakręt, obniżono wzniesienie, pojawiło się nowe oświetlenie -  dodaje.

Całe zadanie kosztowało ponad 1 mln 670 tys. zł i było w 50% dofinansowane z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. W inwestycji uczestniczyło również Miasto Szczecinek, które ze swojej kieszeni dołożyło 200 tysięcy złotych.

Komentarze (1)

Mon'ia 2016-12-28 17:30

Wygląda pięknie, ostatnio jadąc rowerem wokół jezioro specjalnie zajechałam i zrobiłam zakupy w sklepie na Światkach, Wygląda to na prawdę zupełnie inaczej niż wcześniej. Widać, że miasto w końcu zaczyna dbać o tę dzielnicę Szczecinka. Wielka UWAGA tylko do władz miasta; jeśli chodzi o stawy na Światkach: chluby to na pewno nie przynoszą dla Szczecinka, tak samo jak widok przed sklepem na Świątkach (dom jednorodzinny "ruina" i sterta śmieci wokół niego). Może warto żeby STRAŻ MIEJSKA, skoro już jest piękna droga przyjechała na Świątki i zadbała o przypilnowanie porządku przy tej posesji.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: