Nowa droga w Parsęcku, która połączy kopalnię z drogą krajową. Wszystko na potrzeby szczecineckiej obwodnicy

  • KW
  • 2016-12-28 10:24:04
Nowa droga w Parsęcku, która połączy kopalnię z drogą krajową. Wszystko na potrzeby szczecineckiej obwodnicy
  • Foto: TV Gawex

Gmina Szczecinek niebawem rozpocznie kolejną inwestycję drogową, czyli wykonanie drogi dojazdowej do Kopalni Surowców Mineralnych w Parsęcku. Jest to związane z budową szczecineckiej obwodnicy, gdyż jej wykonawca będzie korzystać właśnie z parsęckich kruszyw.

Planowane stworzenie dodatkowego odcinka drogi dojazdowej do Kopalni Surowców Mineralnych w Parsęcku ma związek z budową obwodnicy Szczecinka. Firma, która realizować będzie tą największą w historii Szczecinka inwestycję, korzystać ma z kruszyw z kopalni w Parsęcku. Na 90% firma, która będzie budować obwodnicę Szczecinka na zlecenie GDDKiA, będzie korzystać z kruszyw z Parsęcka. Będzie tego sporo, dlatego zbudowana zostanie droga dojazdowa na teren budowy i będziemy musieli zbudować, wspólnie z wykonawcą i właścicielem kopalni, obwodnicę dla Parsęcka tak, aby pojazdy z materiałami sypkimi nie przemieszczały się przez miejscowość - wyjaśnia wójt gminy Szczecinek, Ryszard Jasionas.

Jak na razie w gminie trwają prace przygotowawcze do inwestycji. Musimy przygotować dokumentację, chcemy to realizować ze specustawy - dodaje R. Jasionas i zaznacza, że droga będzie mieć około 500 metrów i połączy drogę krajową z kopalnią w Parsęcku. Budowa ma się rozpocząć na początku przyszłego roku.

Na tym etapie gmina Szczecinek nie jest w stanie podać dokładnych kosztów inwestycji. Wiemy jednak, że na ten cel złożony zostanie wniosek o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Komentarze (1)

Sprzedawca 2016-12-28 14:52

ALE NUMER ... a może gmina mojej prywatnej firmie (bo taką przecież jest kopalnia w Parsęcku) wyremontuje drogę, żeby inwestorzy mogli kupować sprzęt potrzebny do budowy dróg. Albo niech wyremontuje też drogę dojazdową do np. "wulkanizacji", gdzie koparki i sprzęt budowlany będą naprawiać przebite opony.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: