Intensywna doba strażaków - około 30 wyjazdów do powalonych drzew na drogach

  • KW
  • 2016-12-27 14:30:39
Intensywna doba strażaków - około 30 wyjazdów do powalonych drzew na drogach
  • Foto: TV Gawex

Orkan Barbara, który od poniedziałku szaleje nad Polską, dotarł również do Szczecinka. W całym województwie zachodniopomorskim silny, porywisty wiatr wyrządził wiele szkód. Utrudnienia związane były przede wszystkim z komunikacją drogową i kolejową. Spowodował on również przerwanie linii energetycznych, przez co wielu mieszkańców zostało bez prądu.

Połamane drzewa, uszkodzone dachy, samochody czy sieć trakcyjna na kolei. Takie skutki w całej Polsce spowodował orkan Barbara. Jeśli chodzi o sytuację z ostatniej doby to mieliśmy wystąpienie silnych wiatrów, które spowodowały przede wszystkim uszkodzenia związane z komunikacją kolejową i samochodową. W Świnoujściu również wystąpił problem z wyjściem wszystkich promów morskich, które były znacznie opóźnione - wyjaśnia nam Krzysztof Szydłowski z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie. Natomiast jak zaznacza Mirosław Śledź z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Szczecinku, ostatnia doba to 26 zdarzeń, z czego 25 to wyjazdy do powalonych drzew na drogach i jedno do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Orkan Barbara spowodował również, że część mieszkańców Szczecinka i regionu od samego rana pozostawała bez prądu. Pisaliśmy o tym tutaj: Masowa awaria. Zobacz, gdzie nie ma prądu w regionie Szczecinek.

Zgodnie z informacjami Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie, w naszym powiecie sytuacja powinna się uspokoić w godzinach wieczornych - do godziny 20:00 (27.12) obowiązuje ostrzeżenie przed silnym wiatrem.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: