Prawie 22 tysiące złotych dla Narii i Weroniki ze szkolnych akcji charytatywnych

  • KW
  • 2016-12-22 15:00:37
Prawie 22 tysiące złotych dla Narii i Weroniki ze szkolnych akcji charytatywnych

Czwartkowy poranek w Zespole Szkół im. Jana III Sobieskiego obfitował w wiele atrakcji. Całe wydarzenie miało charakter bożonarodzeniowy. Były m.in. jasełka w wykonaniu najmłodszych, koncert kolęd przygotowany, podsumowanie szkolnych konkursów świątecznych jak również akcji charytatywnych prowadzonych w ostatnim czasie na rzecz Narii i Weroniki - uczennic chorych na nowotwory.

W szkołach okres przedświąteczny to również bardzo intensywny czas. Prawie każda placówka z tej okazji przygotowuje jakieś świąteczne wydarzenie. W Zespole Szkół im. Jana III Sobieskiego miała miejsce cała seria wydarzeń. Wszystko rozpoczęło się uroczystym podsumowaniem akcji charytatywnych dla chorych na nowotwory uczennic tj. Weroniki i Narii. Akcja charytatywna dla chorych dziewczynek przybrała na sile i w rezultacie okazało się, że inne szkoły ze Szczecinka również włączyły się w pomoc, za co podczas dzisiejszego wydarzenia serdecznie im podziękowano. Te akcje prowadzimy już od kilku lat - najpierw dla Narii potem też dla Weroniki. Uczniowie przygotowywali różne ozdoby świąteczne, bombki, choinki, kartki. One były sprzedawane w naszej szkole, każdy mógł je nabyć. Również poprosiliśmy o pomoc inne szkoły i tam podobnie uczniowie wykonywali prace i je sprzedawali na kiermaszach szkolnych czy np. w mieście. W innych szkołach zbierane były datki. U nas również była taka akcja z okazji 6 grudnia. Samorząd zaproponował, aby uczniowie odstąpili od prezentów mikołajkowych i tak uczyniła większość klas przeznaczając całe sumy lub część pieniążków dla dziewczynek - mówi nam Katarzyna Rybak, rzecznik prasowy ZS im. Jana III Sobieskiego.

Łącznie zebrano prawie 22 tysiące złotych na ich leczenie, a specjalne czeki powędrowały dzisiaj do rodziców Narii i Weroniki. Organizatorzy zapowiadają, że to nie koniec tych akcji i już niedługo usłyszymy o kolejnych działaniach na rzecz chorych dziewczynek. Już w styczniu odbędzie się kolejny kiermasz i koncert z udziałem Szkoły Muzycznej.

Oprócz oficjalnego podsumowania akcji odbyły się także finały konkursów na najładniejsze ozdoby świąteczne, przygotowano wyjątkowe przedstawienie jasełkowe pod opieką siostry Bolesławy. Całość wydarzenia zwieńczył koncert kolęd w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół im. Jana III Sobieskiego. Opiekę muzyczną sprawował nauczyciel muzyki, Pan Jarosław Reszke. Dzisiejsze świąteczne spotkanie w szkołach uczniowie zakończyli klasowymi wigiliami.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: