Awans świdwińskiego szefa diabetyków

  • KW
  • 2016-12-22 11:45:26
Awans świdwińskiego szefa diabetyków
  • Foto: UM Świdwin

Paweł Gasztold, prezes Stowarzyszenia Diabetyków Powiatu Świdwińskiego „Nasze Zdrowie” został wiceprezesem Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Województwa Zachodniopomorskiego.

Spotkanie zachodniopomorskich władz PSD, podczas którego dokonano wyboru Pawła Gasztolda na to stanowisko, odbyło się 15 grudnia w Nowogardzie. Już wcześniej wchodził on w skład zarządu wojewódzkiego, ale po raz pierwszy został wybrany na wiceprezesa.

Mieszkańcy Świdwina i powiatu świdwińskiego doskonale znają pana Pawła z jego działalności na rzecz walki z cukrzycą. Akurat mija dziesięć lat istnienia stowarzyszenia. Powstało w grudniu 2006 roku, a Paweł Gasztold, jeden z jego założycieli, pełni rolę prezesa. W ciągu tego czasu przez organizację przewinęły się 272 osoby.

Dzięki staraniom świdwińskiego stowarzyszenia są prowadzone systematyczne badania przesiewowe w kierunku cukrzycy na terenie Parku Wodnego „Relax” oraz „białe soboty”. Diabetycy rozstawiają również swoje stoisko podczas licznych imprez plenerowych. Po raz trzeci odbywa się „Szkoła Cukrzycy”, czyli cykl spotkań ze specjalistami na temat różnych aspektów tej choroby. Świdwińska organizacja zaangażowała się także w Grand Prix Województwa Zachodniopomorskiego w Nordic Walking, które odbyło się w Świdwinie w maju 2016 roku. Nie zwalniamy tempa i podejmujemy kolejne inicjatywy – mówi Paweł Gasztold. Mamy już kolejne plany. 29 kwietnia 2017 roku odbędzie się akcja „Mapa życia”, czyli poszukiwania dawców szpiku kostnego. W październiku 2017 roku natomiast zapraszamy na dwudniowe podsumowanie sezonu nornic walking. W ten sposób doceniono nasze starania przy organizacji Grand Prix.

Prezydium Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego:

Prezes - Eugeniusz Tworek

Wiceprezes - Paweł Gasztold

Wiceprezes - Irena Kulewska

Sekretarz - Antoni Jurszo

Skarbnik - Czesława Lasota

Członek - Mieczysław Jakób

Członek - Roman Stempnakowski 

info: UM Świdwin

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: