XVI Powiatowa Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

  • KW
  • 2016-12-21 11:15:55
XVI Powiatowa Olimpiada Wiedzy Ekologicznej
  • Foto: Powiat Drawski

W piątek, 16 grudnia 2016 r., w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim, odbyła się XVI edycja Powiatowej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Tegorocznym celem było m.in. zwiększenie wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska oraz przybliżenie uczniom wiedzy na temat zagrożeń i katastrof ekologicznych.

W ramach konkursu uczniowie musieli zmierzyć się z 25 pytaniami. Po pierwszym etapie pięciu uczestników konkursu uczestniczyło w dogrywce, która przyniosła wyniki dotyczące klasyfikacji indywidualnej. Na „podium” znalazły się: Karolina Pawłowska z ZSP w Kaliszu Pomorskim – I miejsce, Agata Kmiecik z ZSP w Kaliszu Pomorskim – II miejsce oraz Patryk Terlecki z ZSP w Złocieńcu – III miejsce.

Uczestnikami konkursu byli najlepsi uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych funkcjonujących w Powiecie Drawskim, wyłonieni na etapie eliminacji szkolnych. Zwyciężczyni otrzymała SMARTFON SAMSUNG SM-G920 GALAXY S6 32GB GOLD, GOGLE SAMSUNG GEAR VR 2SM, Etui Cellular Line Vision Samsung i plecak. Pozostali uczestnicy również otrzymali atrakcyjne nagrody, m. in. Tablet Lenovo, notebook ASUS oraz plecaki. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, na które składały się: pendrive’y, kalendarze i medale.

W klasyfikacji zespołowej zwyciężył zespół z ZSP w Kaliszu Pomorskim. Uczestnicy wywalczyli dla swojej szkoły modele z zakresu biologii oraz trofeum szklane. Pozostałe szkoły odjechały z modelami z zakresu biologii, telewizorem SHARP oraz projektorem ACER. W skład Jury weszli pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego - Katarzyna Achramowicz (Przewodnicząca) i Justyna Dudek oraz Wydziału Edukacji, Aneta Kuszmar.

Całe wydarzenie jako element procesu kształtowania postaw proekologicznych, zrealizowano z wykorzystaniem środków finansowych, przeznaczonych specjalnie na ten cel w budżecie powiatu.

info: Powiat Drawski

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: