I Gminny Kiermasz Bożonarodzeniowy w Turowie

  • KW
  • 2016-12-21 10:54:45
I Gminny Kiermasz Bożonarodzeniowy w Turowie
  • Foto: TV Gawex

Święto miejscowości należących do gminy Szczecinek, zgromadzonych w jednym miejscu - właśnie tak można określić niedzielne (18.12) wydarzenie, czyli I Gminny Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbył się w hali sportowej przy Zespole Szkół w Turowie. W jego ramach zaplanowano wiele atrakcji, stoisk z ekologiczną żywnością i rękodziełem oraz występy artystyczne.

Świąteczne targi, kiermasze i jarmarki to inicjatywy, które z każdym rokiem przyciągają coraz więcej zainteresowanych, zarówno wystawców, jak i zwiedzających. Również w miejscowościach naszego regionu trend organizowania tego typu przedsięwzięć wzrasta, o czym świadczyć może przyłączenie się gminy Szczecinek do listy ośrodków organizujących bożonarodzeniowe kiermasze.

Na hali sportowej w Turowie zgromadziły sie sołectwa gminy Szczecinek, które przygotowały na niedzielne wydarzenie szeroki asortyment różnorodnych, świątecznych produktów. Stroiki, bombki, pierniki oraz inne ozdoby królowały na stoiskach, a wszystko wykonane oczywiście własnoręcznie.

Niedzielny kiermasz to nie tylko stoiska i propozycje zakupu różnego rodzaju produktów. Organizatorzy pomyśleli także o występach artystycznych, dlatego zaprosili do Turowa zespoły ludowe, akrobatki czy uczniów, którzy wystawili dla osób odwiedzających kiermasz jasełka. Nie zabrakło również szczecineckich harcerzy ze Światłem Betlejemskim - przekazane zostało ono na ręce wójta gminy Szczecinek, Ryszarda Jasionasa. Ciekawą propozycją był kącik artystyczny, gdzie dzieci miały okazję wykonać bożonarodzeniową kartkę, a także pokolorować rysunek.

Na obszerną relację z I Gminnego Kiermaszu Bożonarodzeniowego w Turowie zapraszamy dzisiaj (21.12) do programu lokalnego TV GAWEX.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: