Komendant policji spotkał się z borneńskimi seniorami

  • KW
  • 2016-12-19 13:09:26
Komendant policji spotkał się z borneńskimi seniorami
  • Foto: KPP Szczecinek

Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Szczecinku podinsp. Piotr Honc wspólnie z Komendantem Komisariatu Policji w Bornem Sulinowie w miniony piątek (16.12) spotkali się ze słuchaczami Borneńskiego Uniwersytetu III Wieku.

Dbając o borneńskich seniorów Komendant Powiatowy Policji w Szczecinku wspólnie z Komendantem Komisariatu Policji w Bornem Sulinowie podczas piątkowego spotkania rozmawiali o zagrożeniach z jakimi najczęściej spotykają się osoby starsze. Podczas spotkania policjantka ze szczecineckiej jednostki zaprezentowała słuchaczom kilka cennych wskazówek, dzięki którym seniorzy unikną niebezpiecznych sytuacji lub zminimalizują konsekwencje pewnych zagrożeń.

Omawiane na spotkaniu przykłady oszustw „na wnuczka”, „na policjanta”, „na funkcjonariusza CBŚ” poskutkowały burzliwą wymianą doświadczeń i przemyśleń ze strony seniorów. Podczas spotkania policjanci ostrzegali, przed osobami które krążą wokół naszych domów oferując różnego rodzaju usługi czy zakup przedmiotów w promocyjnej cenie. Tym samym gorąco zachęcając by dobrze takim osobom się przyjrzeć, gdyż takie informację mogą być bardzo przydatne w dalszym postępowaniu służb mundurowych - wyjaśnia mł. asp. Anna Matys, rzecznik KPP w Szczecinku.

Okres świąt dla wielu to czas podliczeń domowego budżetu. Często jednak okazuje się, że wydatki związane z przygotowaniami do świąt przekraczają budżet, a co za tym idzie sięgamy po szybkie pożyczki. Jak działają firmy pożyczkowe oferujące tzw. „chwilówki” i jakie zagrożenia niosą za sobą – stało się to również jednym z tematów spotkania.

W cichym pobrzmiewaniu kolęd, zapachu świątecznych wypieków przebiegało całe spotkanie, podczas którego komendanci odpowiadali na pytania słuchaczy. Korzystając z okazji spotkania w tak miłej i świątecznej oprawie komendanci złożyli słuchaczom bożonarodzeniowe życzenia, życząc z całego serca zdrowych, radosnych, a przede wszystkim bezpiecznych świąt. Na koniec jak tradycja każe słuchacze obdarowani zostali materiałami informacyjnymi i opaskami odblaskowymi z programu „Bezpieczny Senior”.

Komendant policji spotkał się z borneńskimi seniorami

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: