II Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich w Szczecinku

  • KW
  • 2016-12-16 13:44:51
II Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Finał drugiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich, zorganizowany przez Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych, odbywał się w ostatnich dniach w Szczecinku. Najlepsi uczniowie ze szkół z całej Polski od środy do piątku gościli w mieście i rywalizowali o miano najlepszego. Ostatnia, decydująca część olimpiady miała miejsce dzisiaj (16.120 w Zespole Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Po wstępnych etapach wewnątrzszkolnych, 64 najlepszych uczniów przyjechało do Szczecinka, by tutaj wziąć udział w finale olimpiady. Przyszli handlarze i ekonomiści rywalizowali w dwuetapowej rozgrywce. Jak zaznacza Robert Jasek, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych, pierwszy etap to wykazanie się umiejętnościami z języków obcych oraz rozwiązywanie zadań ekonomicznych. Druga część to kolejne zadania, tym razem rozwiązywane w obecności widowni.

Choć olimpiada ta odbywa się dopiero po raz drugi, to tradycje tego wydarzenia sięgają wiele lat wstecz. Jako turniej wiedzy odbywa się ona już od 22 lat. Dwie szkoły, Zespół Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej oraz Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Warcisława IV, są członkami Stowarzyszenia Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych i w tym roku także organizatorami finału olimpiady - wyjaśnia Robert Jasek i dodaje, że tego typu olimpiady spotykają się z pozytywnym odbiorem, gdyż sprawdzają one nie tylko wiedzę teoretyczną, lecz także praktyczną.

W dzisiejszej części finałowej, 10 wyłonionych po wczorajszym etapie uczniów, odpowiadało na pytania z zakresu ekonomii. Ostatecznie wyłoniono 3 laureatów, którzy oprócz zwolnienia z części teoretycznej egzaminu zawodowego, otrzymują również nagrody pieniężne i specjalne certyfikaty. Patronat nad olimpiadą objęła firma Kronospan Szczecinek Sp. z o.o. W trakcie imprezy uczestnicy zapoznali się ze specyfiką zakładu zwiedzając Krono Design Center. Swoją ofertę przedstawił również zamiejscowy Wydział Przemysłu Drzewnego Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku. Firma Kronospan ufundowała dla 10 laureatów atrakcyjne nagrody rzeczowe, a wszystkich uczestników obdarowała ciekawymi upominkami.

Relacja z olimpiady już dzisiaj (16.12) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: